Augustā Rīgas Domā ar ērģelnieces Ivetas Apkalnas solokoncertu atklās 23.starptautisko Garīgās mūzikas festivālu, ziņo LETA. Tajā piedalīsies arī Liepājas Simfoniskais orķestris.


Šogad Garīgās mūzikas festivāla koncerti izskanēs Rīgā no 18.augusta līdz 5.septembrim. 18.augusta plkst.19 festivālu ar solokoncertu Rīgas Domā atklās Apkalna. Koncertā izskanēs krievu komponista Dmitrija Šostakoviča, franču komponista Olivjē Mesiāna un ungāru komponista Ferenca Lista ērģeļmūzika.


20.augustā Rīgas Domā izskanēs veltījuma koncerts gruzīnu komponista Gijas Kančeli piemiņai. Komponistu ar diriģentu Māri Sirmo vienoja īpaša draudzība vairāku gadu garumā, tādēļ koncertā tiks atskaņots darbs, kura tapšanā bija klāt pats diriģents - Kančeli pēdējais skaņdarbs "Tsutisopeli", kas rakstīts vīru korim un trompetei.


Savukārt pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos Riharda Dubras jaundarbs – veltījums Kančeli piemiņai, kā arī klausītājiem būs iespēja dzirdēt Kančeli vokālinstrumentālo darbu "Styx". Koncertā kopā ar akadēmisko kori "Latvija" un Sirmo uz skatuves kāps Liepājas simfoniskais orķestris.


Nemainīga festivāla tradīcija ir arī jaundarbu koncerts, kas šogad Rīgas Svētā Pētera baznīcā izskanēs 2.septembrī plkst.19. Pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos mūziķu un komponistu Arta Gāgas, Ulda Marhilēviča, Renātes Stivriņas un Alvila Altmaņa jaundarbi. Tāpat festivāla laikā tiks turpināta sadarbība ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri.