Pirmdien, 13.jūlijā, Liepājas muzejā sava atvaļinājuma ietvaros viesojās Latvijas Republikas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Spānijas Karalistē Argita Daudze, informē muzeja ārējo sakaru koordinatore Linda Rozentāle-Roze.

Tikšanās laikā ar Liepājas muzeja vadību tika pārrunātas muzeja sadarbības iespējas ar Spāniju. Vēstnieces kundze pauda Mursijas autonomā reģiona otrās lielākās pilsētas Kartahēnas Zemūdens arheoloģijas muzeja interesi attīstīt sadarbību izstāžu apmaiņas jomā. Kartahēnas trīs tūkstošu gadu senais kultūras mantojums ir īpaši interesants, lai ar to iepazīstinātu liepājniekus un pilsētas viesus, kā arī abas pilsētas vieno ģeogrāfiskā atrašanās – abas ir ostas pilsētas ar bagātām jūrniecības tradīcijām un savu kultūrvēsturisko mantojumu.

Turklāt, vēstnieces kundze iepazīstināja ar Spānijas arhīvos uzietiem vēstures avotiem, kas varētu kalpot par pamatu tematiskas izstādes sagatavošanai Liepājas muzejā, atklājot nezināmus faktus no 17.gadsimta. Vēl tika precizētas spāņu izcelsmes fotogrāfa Tono Vilas izstādes par Galīcijas autonomā reģiona bākām un Malagā dzīvojošā bulgāru izcelsmes mākslinieka Valentīna Kovačeva sirreālistisko darbu izstādes, kuru tapšanā autors ietekmējies no pasaulē plaši atpazīstamā spāņu izcelsmes mākslinieka Salvadora Dalī daiļrades, eksponēšanas iespējas Liepājas muzejā.

Pēc sarunām vēstnieces kundze apskatīja Liepājas muzeja jaunākās izstādes: "Velosipēds un riteņbraukšanas mode no 19.gs. beigām līdz 20.gs. sākumam" un "Zudusī Liepāja Paula Maksa Berči arhīvā".