Ērģeļmūzikas vasara Liepājā turpinās, aizvadīta puse no 14 koncertiem, un svētdien, 19.jūlijā, pulksten 17 Sv.Trīsvienības katedrālē skanēs jau astotais koncerts.

Cikla „Mūzika dievnamam” koncertā 12. jūlija pēcpusdienā ar fascinējošu franču mūzikas programmu uzstājās Pjērs Zevorts. Maršāna, Vjerna, Košero un Turnemīra darbi ērģelēm Liepājā izskanēja tik efektīgi, ka kārtējo reizi varēja pārliecināties, ka Liepājas Trīsvienības katedrāles ērģeles ir unikāls instruments ar neatkārtojamu skaņu krāsu paleti. Pēc Zevorta uzstāšanās aplausi nerimās un meistars piedevās atskaņoja skanīgo Vidora Tokātu.

Koncertcikla piecu gadu pieredzē tas bija jauks pārsteigums. Faktiski katra Liepājas ērģeļmūzikas vasara atmiņās glabā neaizmirstamus mirkļus un rod jaunas atziņas nākamajām sezonām.

19.jūlijā pulksten 17 Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeles savai programmai mēģinās pakļaut jaunā ērģelniece Līga Dejus. Jauna kurzemniece no Rucavas, kas savas mākslinieciskās ambīcijas ir gatava meklēt senatnē. Absolvējusi Emiļa Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolas klavieru klasi, papildus apgūstot arī ērģeļspēli pie ērģelnieka Lotara Džeriņa.

Līgai ir bakalaura grāds Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. T.Dekšņa ērģeļu klasē. Šobrīd viņa turpina studijas maģistrantūrā. Saņēmusi Dr. Anitas Gaides un prāvesta Ivara Gaides Mūzikas balvu par spilgtu radošo darbību 2012./2013. mācību gadā. 2008.gadā par teicamām sekmēm ieguvusi Bieranta Ķuņķa stipendiju. 2009.gadā Jūrmalā piedalījusies klavierduetu konkursā.

Izmēģinājusi spēkus VIII Starptautiskajā jauno mūziķu radošajos meistarkursos "Personība mūzikā" Ogrē, kā arī starptautiskajā Čurļona pianistu un ērģelnieku konkursā Lietuvā. Bijusi meistarklašu dalībniece, kuras vadījuši atzīti pasaules ērģeļspēles atskaņotājmākslinieki un pedagogi.

Koncertējusi "Ērģeļmūzikas vasaras koncertos Dubultos", "Liepājas ērģeļu vasarā", kā arī koncertciklā "Mūzika dievnamam" Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē. Koncertējusi arī citviet Latvijā.

12. jūlija koncerta programma
Sezārs Franks (César Franck, Francija, 1822 – 1890): Korālis Nr.1 Mi mažorā
Georgs Bēms (Georg Bӧhm, Vācija,1661 – 1733): Prelūdija un Fūga Do mažorā
Johans Gotfrīds Mītels (Johann Gotfried Müthel, Vācija, 1728 – 1788): Fantāzija Fa mažorā
J.S.Bahs (Johann Sebastian Bach, Vācija, 1685 – 1750): Adagio e dolce – II daļa no Trešās sonātes re minorā (BWV527)
Šarls Arnolds Turnemīrs (Charles Arnould Tournemire, 1870 – 1939): korāļimprovizācija „Victimae paschali laudes”