Svētdien, 16. jūlijā, pulksten 17 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē viesosies ērģeļspēles izcilība Ludgers Lomans (Ludger Lohmann) no Vācijas. Liepājas koncertam izvēlēta programma ar vienojošu nosaukumu "Vācu romantisms", portālu informēja koncertcikla producents Gundars Venens.

Ludgers Lomans (1954) ir mūslaiku viens no visievērojamākajiem ērģeļspēles virtuoziem un atzinību guvušiem pedagogiem Eiropā. Viņš uzstājies slavenākajās baznīcās, katedrālēs un koncertzālēs visā pasaulē.  Lomans ir vairāku starptautisku ērģeļmūzikas konkursu laureāts, tostarp un "Grand Prix de Chartres" 1982. gadā.

Ērģelnieka talants un darba spējas ļāvis viņam izpausties gan kā izcilam interpretam, gan atzītam viesprofesoram, kas sniedzis simtiem meistarklašu daudzviet pasaulē. Arī šīs vasaras koncerttūres ietvaros Ludgers Lomans  Rīgas Domā izglītos Latvijas ērģeļspēles interesentus.

Ludgers Lomans ir arī daudzu starptautisko konkursu žūrijas loceklis un vadītājs. Kā ērģeļu eksperts un konsultants viņš asistējis vairāku ērģeļu celtniecības un restaurācijas projektos.

Novērtējot ērģelnieka nozīmīgumu, Bristejas Karaliskā ērģelnieku koledža piešķīrusi Ludgeram Lomanam pirmo goda medaļu apbalvojumu vēsturē. Savukārt 2023. gada pavasarī izcilais vācu ērģelnieks apbalvots ar prestižo Vācijas "Eiropas Baznīcas mūzikas balvu".

16.jūlija koncerta programma:
Maksis Rēgers – Korāļfantāzija Ein feste bur ist Unser Gott, (op.27)
Feliks Mendelszons Bartoldi – 6. Sonāte reminorā (op. 65)
Johannes Brāms – Prelūdija un fūga solminorā (WoO 10)
Francis Lists – Ad nos, ad salutarem mundam (S.259)