Viena no raksturīgākajām kvalitātēm trompetista, pedagoga un aranžētāja Jāņa Ivuškāna radošajā darbībā līdz šim bijusi lielu mērķu uzstādīšana muzikālo projektu iecerēs un atklāta nebaidīšanās uzsākt jaunas iniciatīvas "pilnīgi tukšās vietās". Mūziķis turpina iesākto, šobrīd piesakot jaunu muzikālo sastāvu - "Liepaja Music Orchestra" jeb LMO, informē SIA "Liepaja music" sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare.

"Liepaja Music Orchestra" ir kā likumsakarīga pēctecība "Melngaiļskolas Bigbendam", kurš tika izveidots 2013.gada septembrī un līdz 2019.gada beigām to vadīja Jānis Ivuškāns. Savā pastāvēšanas laikā bigbends izcīnījis godalgotas vietas starptautiskos konkursos Vācijā, Šveicē, Beļģijā, Lietuvā, Polijā, Latvijā un spēja sevi pierādīt kā konkurētspējīgu un vērā ņemamu jauno mūziķu sastāvu profesionālās mūzikas vidē.

Sešu gadu laikā klausītāju vērtējumam nodotas daudzas koncertu programmas, tostarp kopā ar Raimondu Paulu, Emīlu Balceri, Jāni Stībeli, Ralfu Eilandu, Andri Ērgli un citiem Latvijas māksliniekiem, kā arī pasaules džeza mūzikas vidē atzītiem mūziķiem – trompetistiem Adamu Rapu, Konstantīnu Jemeljānovu, basģitāristu Bilu Bodini, dziedātāju Betu Andersenu, saksofonistu Džonatanu Lindhorstu, ģitāristu Eranu Har Evenu u.c.

Melngaiļskolas bigbenda izveides vēsturiskajam autoram Jānim Ivuškānam, aizvien dzīvojot vīzijā par profesionālu mūziķu sastāva vienību, tā vadību un regulāru dalību dažādu muzikālo žanru un projektu ietvaros, tiek pieteikts "Liepaja Music Orchestra", kurš darbosies organizācijas "Liepaja Music" paspārnē.

Jaunais orķestris gan idejiskā, gan saturiski nolasāmajā Liepaja Music – Liepaja Music Orchestra kopsakarībā arī turpmāk dosies līdzšinēji iesāktajā virzienā, klausītājiem piedāvājot vērienīgus populārās mūzikas, džeza un sadarbības projektu koncertus ar Latvijas vidē un ārzemēs dzīvojošiem māksliniekiem.

Jānis Ivuškāns ir ne tikai muzikālais dzīvsudrabs un harizmātisks mūziķis uz skatuves, bet arī Liepājas Simfoniskā orķestra trompešu grupas koncertmeistara vietnieks, Liepājā norisošo "Jam Session" idejas iniciators un dalībnieks, un viens no galvenajiem dzinējspēkiem ikvienā no  "Liepaja Music" producētajām norisēm.

J. Ivuškāns šobrīd mācās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā. Savā profesionālajā izaugsmē papildinājis zināšanas meistarklasēs Dānijā un ī Nīderlandē. Mūziķis aktīvi nodarbojas ar vērienīgu koncertprogrammu muzikālā materiāla aranžēšanu un ir pasākumu radošo komandu un māksliniecisko ideju līdzautors,

Tuvākais pasākums, kuros klausītājiem klātienē būs iespēja iepazīties ar jauno "Liepaja Music Orchestra" sastāvu, gaidāms 25.aprīlī Tukuma kultūras namā, apmeklējot koncertu "Piedzīvo brīnumu multfilmās", kurā piedalīsies Ralfs Elands, Katrīna Kabiņecka un "Liepaja Music Orchestra" jeb LMO mūziķi. Koncerts plānots, kā multfilmu mūzikas programma, kas sajūsminās gan bērnus, gan viņu vecākus.

Savukārt, Vislatvijas akcijas "Muzeju nakts" ietvaros, 16. maijā, iespēja jauniepazīt "Liepaja Music Orchestra" sastāvu būs apmeklējot vakara koncertprogrammu kultūras namā "Wiktorija", Liepājā , Graudu ielā 34. Šajā koncertā skanēs gan Ritvara Garozas, gan Jāņa Ivuškāna oriģinālkompozīcijas.