Pilsētas domes Kultūras komisija vakar vienbalsīgi atbalstīja ievērojamā valstsvīra Miķeļa Valtera piemiņas iemūžināšanu, nosaucot viņa vārdā ielu aiz Jaunā tilta.

Šādu priekšlikumu – nosaukt ievērojamā latviešu valsts un sabiedriskā darbinieka, jurista, diplomāta un publicista Miķeļa Valtera vārdā jaunbūvējamo ielu no Jaunā tilta līdz Parka ielai – komisijai iesniedza Liepājas muzejs.

Miķelis Valters pirmais sludināja Latvijas nacionālā valstiskuma ideju, bija jaunās Latvijas valsts pirmais iekšlietu ministrs, vēlāk Eiropas politiskajās aprindās augstu vērtēts diplomāts, kurš pēc Otrā pasaules kara dzīvoja Beļģijā, Šveicē un Francijā, nodarbojās ar jurisprudenci un publicistiku. Miris 1968.gada 27.martā, apglabāts Nicā, Francijā.

Miķelis Valter dzimis 1874.gada 7.maijā Liepājā, te audzis un sācis skoloties, bija burtliča māceklis, tad sāka strādāt dzelzceļa darbnīcās, absolvēja Liepājas reālskolu, un pēc tam devās uz Vāciju, kur turpināja izglītoties Berlīnes universitātē, bet pēc tam – Cīrihes un Sorbonas universitātēs.