6.marta vakarā Rīgā tika sadalītas "Lielās mūzikas balvas", ko par aizvadītā gada labāko koncertu saņēma 25.Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts.

Kategorijā "Gada koncerts" laureāta godā tika 25. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts, kas notika pērn 3. martā koncertzālē "Lielais dzintars", un kurā piedalījās solisti Iveta Apkalna, Dita Krenberga, Reinis Zariņš, kā arī Liepājas Simfoniskis orķestris (LSO) diriģents Atvara Lakstīgalas vadībā. Koncerta rīkotājs – Liepājas Simfoniskais orķestris.

Par labāko sniegumu klasiskajā mūzikā, un kategorijā "Gada mūziķis" balvu no diriģenta Imanta Rešņa rokām saņēma ērģelniece Iveta Apklana.

Balvu par gada jaundarbu ieguva Krista Auznieka kompozīcija "Uguns un roze", kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 25.augustā koncertzālē "Cēsis" kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā.

Balvu "Par izcilu sniegumu gada garumā" saņēma orķestris "Rīga", bet par izcilu darbu ansamblī tika godināta klavesīniste Ieva Saliete.

Par gada uzvedumu atzīts Osvaldo Golihova operas "Ainadamar" iestudējums Cēsu pils parka estrādē.

Gada jaunākā mākslinieka titulu ceremonijā saņēma vijolniece Kristīne Balanas, bet publikas simpātiju balvu ieguva kategorijas "Gada jaunais mākslinieks" nominante – traversflautiste Maija Kļaviņa.

Ar balvu par mūža ieguldījumu tika godināts komponists Romualds Kalsons.

"Lielās mūzikas balvas 2017" žūriju vadīja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) emeritus profesors Vilnis Strautiņš. Kopā ar viņu žūrijā darbojās arī JVLMA docētājs Boriss Avramecs, Latvijas Radio 3 "Klasika" žurnālistes Liene Jakovļeva un Maruta Rubeze, žurnāla "Mūzikas saule" redaktore Ilze Medne izdevniecības "Musica Baltica" direktore Solvita Sējāne, kā arī muzikologs Guntars Pupa.

Lielā mūzikas balva ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. To organizē VSIA “Latvijas koncerti” sadarbībā ar Kultūras ministriju. Šogad tā notika divdesmit piekto reizi.