Ceturtdien, 8. oktobrī, preses konferencē, kurā piedalījās Latvijas Republikas kultūras ministrs Nauris Puntulis, Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma, Latvijas Kinematogrāfistu savienības vadītāja Ieva Romanova un Kinoproducentu asociācijas vadītāja Aija Bērziņa, tika paziņoti šā gada Nacionālās kino balvas nominanti, izziņota pasākumu programma un pasludināts mūža ieguldījuma balvas laureāts, ilggadējais kinooperators un studentu mīlētais pedagogs Kalvis Zalcmanis.


"Lielā Kristapa" balvai nominācijā "Labākais aktierdarbs galvenajā lomā" līdzās filmu "Dvēseļu putenis" un "Pilsēta pie upes" galveno lomu atveidotājiem


izvirzīts arī Liepājas teātra aktieris Edgars Ozoliņš, kurš atveido galveno lomu filmā "Maiņa", un Egons Dombrovskis,

kurš kopā ar Andri Keišu un Jāni Skuteli nominēti balvai kā ansamblis filmā "Kino un mēs".

Nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums "Lielais Kristaps" šogad notiks no 12. līdz 15. novembrim. Tas ir nozīmīgākais Latvijas filmu nozares pasākums, kas dod iespēju vienkopus redzēt un profesionāli izvērtēt Latvijas jaunākās filmas, kā arī godināt Latvijas kino tradīcijas. 2016. gadā "Lielais Kristaps" ieguva Nacionālās balvas statusu, un šogad balvas pasniegs 32. reizi. Filmas būs iespējams skatīties kinoteātrī "Splendid Palace", Tallinas ielas kvartālā un tiešsaistē – www.filmas.lv, arī Kalvim Zalcmanim veltītā retrospektīvā programma būs skatāma gan klātienē kinoteātrī, gan portālā www.filmas.lv.


Galvenais "Lielā Kristapa" notikums – balvu pasniegšanas ceremonija – notiks svētdien, 15. novembrī. Svinīgo ceremoniju, kurā tiks pasniegtas balvas labākajām filmām un filmu nozares profesionāļiem, kā arī īpašās žūrijas un sadarbības partneru balvas, tajā skaitā Latvijas Mobilā telefona balva labākajai pilnmetrāžas spēlfilmai 2500 eiro apmērā, skatītāji varēs vērot Latvijas televīzijas tiešraidē.


"Lielā Kristapa" programmā iekļautas gan filmas, kas kinoteātros jau izrādītas vai vēl joprojām tiek rādītas, gan arī pirmizrādes. Kā allaž, būs iespējams tikties ar filmu autoriem, atsevišķs seanss paredzēts pašiem mazākajiem skatītājiem (sestdienas, 14. novembra, rītā). Skatītājiem par savu mīļāko filmu būs iespēja nobalsot portālā LSM.lv no 22. oktobra līdz 12. novembrim.