Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka 14.martā pulksten 17 aicina uz tikšanos ar uzņēmēju, profesoru, Latvijas un ārvalstu augstskolu vieslektoru, polārpētnieku un alpīnistu, arī vairāku publikāciju un grāmatu autoru – Juri Albertu Ulmani. Pasākums notiks bibliotēkas Grunta zālē – Zivju ielā 7, 1.stāvā, informēja Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas Reģionālā mācību centra vadītāja Gita Švarce.

Juris Alberts Ulmanis ir patiešām daudzpusīga personība – jau daudzus gadus viņa dzīve ir saistīta arī ar zemessardzi. Kopš nežēlīgā kara sākuma Ukrainā, viņš vairākkārt devies uz Ukrainu, lai nogādātu uz fronti karavīriem nepieciešamās lietas. Par piedzīvoto un pārdzīvoto iznākusi grāmata "Kad karš kļūst personisks".

Nozīmīgs notikums Jura Ulmaņa dzīvē ir pasaulē augstākā kalna – Everesta virsotnes (8848 m) sasniegšana. Juris Ulmanis virsotnē uznesa Latvijas un Ukrainas karogus, arī Zemessardzes vapeni. Ukrainas karogs Everesta virsotnē tika nogādāts par godu visiem Ukrainas aizstāvjiem.

Jura Alberta Ulmaņa literārā darbība

Ceļojumu apraksti: "Mana kalnu atklāsmes grāmata" (2001),"Ģorga. Grenlandes piezīmes" (2010), "Uz Grenlandi pēc pērlēm" (2019), "Ceļš uz Everestu, kas turpinās" (2022).

Dokumentālā proza: "Kad karš kļūst personisks" (2023).