Ievadot gadskārtējās Dzejas dienas, no 8. septembra līdz 7. oktobrim Latviešu biedrības nama (LBN) foajē un galerijā mākslas un dzejas mīļotājus iepriecinās divu mūzu kopdarbs – izstāde, kurā aplūkojami darbi, kas iedvesmojuši Liepājas dzejniekus radīt dzejas rindas, portālu irliepaja.lv informēja "Mākslas kolēģu" vadītāja Ilze Eniņa.


Jau otro gadu mākslinieku biedrība "Mākslas kolēģi" īsteno kopīgu radošu sadarbību ar Liepājas dzejniekiem. Ja pagājušajā gadā mākslinieki gleznoja un pieskaņoja savas gleznas dzejnieku dzejoļiem, tad šogad dzejnieki rakstījuši dzeju, iedvesmojoties no mākslinieku gleznām.

Izstādē piedalās 16 mākslinieki: Andris Millers, Dainis Bērziņš, Irina Tīre, Ilze Eniņa, Ilze Karlsone, Pauls Spridzāns, Ilze Akselrode, Laine Kinstlere, Brigita Pomerante, Liene Eltermane, Ilze Pāvelsone, Anželika Vilsone, Andra Pelna, Jānis Judins, Vilnis Bulavs un Adrians Pese, izstādīti pavisam 70 darbi.

Skatītāji varēs baudīt glezniecību un dzeju, iepazīstoties ar vairāku dzejnieku vārsmām par vienu vai vairākiem Liepājas mākslinieku darbiem. Izstādē lasāma arī dzejnieces Dzidras Šmites dzeja, kura bija atsaucīga mākslas mīļotāja.

15. septembrī pulksten 17 LBN galerijā mākslas un dzejas cienītāji varēs satikt mākslas darbu autorus un noklausīties dzejnieku lasījumus. Dzeju lasīs Liepājas kristīgās dzejas pārstāvji, dzejnieki un prozaiķi no Piejūras pilsētu Literārās akadēmijas, "Helikona" autori.

Dzejdarus kopā aicināja un dzejoļus apkopoja Gundega Rezevska. Savus dzejoļus mākslas darbiem veltījuši dzejnieki un prozaiķi Sandra Vensko, Jana Egle, Dzintra Zorgevica, Ādolfs Gaujietis, Irma Markopa, Antra Siliņa, Gunita Boka, Sanita Dejus, Aija Sarma, Iveta Liepa, Laura Andersone, Inga Audere, Signe Paula, Sergejs Abramovs, Bruno Otto, Valentīns.

"Biedrības "Mākslas kolēģiem" mākslinieki ar lielu atsaucību un aizrautību uzsākuši šo neparasto sadarbību ar pilsētā populārajiem literātiem, cerot, ka mūza mūs nepametīs un ka sadarbības augļi neatstās vienaldzīgus arī skatītājus un klausītājus," portālam iriepaja.lv sacīja Ilze Eniņa.