26.maijā pulksten 19 Liepājas Valsts 1. ģimnāzijā notiks starptautisks kora mūzikas koncerts "Kopā", kurā uzstāsies kamerkoris "Vox humana" no Oslo (Norvēģija) un Liepājas kori "INTIS" un "Atbalss", informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Koncertā izskanēs norvēģu un citu ziemeļvalstu, kā arī latviešu komponistu kormūzika Oslo kamerkora "Vox humana" (diriģente Līva Astrīda Dāla), Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktā kora "INTIS" (diriģente Ilze Valce, kormeistare Hanna Cinovska) un Liepājas Universitātes sieviešu kora "Atbalss" (diriģentes Ilze Valce, Olga Blauzde) izpildījumā.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce pastāstīja, ka kamerkoris "Vox humana" izpildīs tautasdziesmas, kas stāsta par cilvēka dzīves ritumu - skanēs gan skaista šūpuļdziesma jaundzimušam bērnam, gan kāzu mīlas dziesma, tiks izdziedāta pateicība dabai un svinēts Jāņu prieks. Tāpat norvēģu tautas mūzikā atklāsies arī cilvēka drūmākās sajūtas - bailes, tukšums, ilgas pēc saviem mīļajiem un sēras, kas tiek izjustas, kad viņu vairs nav. Ar savu tautas mūzikas koncertprogramu koris "Vox humana" vēlas klausītājiem parādīt, ka savā dzīvē cilvēks nav viens un gan dzīve, gan mūzika atspoguļo kontrastus un līdzsvaru.

Savukārt Liepājas koru izpildījumā izskanēs ar dziesmu svētku pasākumiem saistīti latviešu komponistu skaņdarbi.

"Starptautiskās sadarbības veicināšana ar citām Eiropas valstīm kultūras jomā ir nozīmīgs uzdevums Liepājai ceļā uz Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2027", piebilst I.Valce.

Ieeja koncertā ir bez maksas. Visi laipni aicināti!

Uzziņai
Oslo kamerkori "Vox humana" interesē kora māksla tās plašākajā nozīmē, tāpēc koris nepārtraukti strādā pie augstiem mūzikas standartiem, izpēta ļoti dažādus mūzikas žanrus un veido novatoriskus koncertprojektus. Tajā pašā laikā koris vēlas, lai visiem dalībniekiem būtu lieliska sabiedriska pieredze un dziedātāji pilnībā izbaudītu viens otra kompāniju, tāpēc "Vox Humana" katru vasaru dodas turnejā, visbiežāk uz citām Eiropas valstīm, kur sadarbojas ar vietējiem koriem. Šogad koris viesosies Latvijā, kur sniegs koncertus Liepājā, Kuldīgā un Rīgā.

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "INTIS" ir viens no Liepājas aktīvākajiem koncertējošiem koriem, kas sevi pieteicis starptautiska mēroga konkursos, festivālos un koncertos, tālu nesot Liepājas vārdu pasaulē, popularizējot Liepājas un latviešu komponistu mūziku, izcīnot godalgotas vietas un atzinības nozīmīgos koru konkursos. Kora repertuārā ir latviešu un aizrobežu komponistu oriģinālmūzika, laikmetīgā un tautas mūzika.

Liepājas Universitātes sieviešu korī "Atbalss" dzied LiepU studentes un absolventes. Repertuārā ir gan tautasdziesmu apdares, gan latviešu un aizrobežu komponistu oriģināldziesmas. "Atbalss" sniedz koncertus koncertzālēs un baznīcās gan Latvijā, gan ārvalstīs. Koris "Atbalss" ir vairāku starptautisku festivālu laureāts.