Sestdien, 11. jūnijā, pulksten 13 Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē ar jubilejas koncertu "Vajag vēlēties!" savu 70. dzimšanas dienu svinēs komponists Valdis Aivars, portālu irliepaja.lv informēja Iveta Štelmahere, Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja. Šogad aprit arī 55 gadi Aivars uzsācis muzikālās gaitas Liepājā.


Koncertprogramma tapusi radoši piepildot mājsēdes laiku: "Visas dziesmas ir paša sacerētas – gan melodijas, gan vārdi. Savā pusapaļajā jubilejā pirms 5 gadiem apsolīju jaunu programmu un tagad aicinu novērtēt, kas ir sanācis," saka jubilārs un piebilst, "ja mēs ļoti, ļoti kaut ko vēlamies, tas arī bieži piepildās – vajag tikai vēlēties!"


Jauno koncertprogrammu izpildīs Aivara vadītais Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra vīru vokālais ansamblis "Dziedonis". Ansambļa skanējumu kuplinās Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "Lauma" (diriģente Mirdza Paipare) un atraktīvā Rucavas lauku kapela "Paurupīte". Ieeja jubilejas koncertā ir bez maksas.


Valdis Aivars absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju kā diriģents un mūzikas pedagogs. Muzikālās gaitas sācis kā pianists un koncertmeistars, vadījis Liepājas teātra muzikālo daļu un bijis populāro Liepājas desmit dziedošo aktieru ansambļa vadītājs. 1999. gadā Aivars kļuva par māksliniecisko vadītāju un diriģentu vīru korim "Dziedonis", ar kuru piedalījies gan Dziesmu svētkos, gan ar koncertiem viesojies dažādos Latvijas novados un ārvalstīs. 2014. gadā koris pārtapa par vīru vokālo ansambli, kuru Aivars joprojām vada ar labiem panākumiem un lielu entuziasmu. Vokālais ansamblis "Dziedonis" guvis augstu novērtējumu gan skatēs, gan dažādos konkursos, vīri piedalījušies arī Latvijas šlāgeraptaujā un ansambļa dziesmas skan Latvijas Radio 2.


Valdis Aivars ir vairāk nekā 300 dziesmu autors un komponējis mūziku ap 40 teātra izrādēm. Par ilggadēju darbu Liepājas teātrī ar dziedošo aktieru ansambli, veidojot patriotiskas programmas Atmodas laikā, kā arī par aktīvu vairākkārtēju piedalīšanos Latvijas vīru dižkoncertos, kas veltīti Lāčplēša dienai, 2012. gadā Valdis Aivars saņēma Latvijas valsts aizsardzības fonda "Lāčplēsis" apbalvojumu – Goda zīmi bronzā.