Mākslas salona "Ludviķis" galerijā pagrabstāvā līdz 27. jūnijam skatāma tekstilmozaīkas tehnikā darinātu segu izstāde, kurai dots nosaukums "Silti". Segas papildina arī tajā pašā tehnikā šūti dekoratīvi spilveni un citi nelieli interjera priekšmeti.


Salona vadītāja Inga Kleina priecājas par skaistajiem darbiem.


Darbu autore ir liepājniece Dzintra Bitena, kura šai tehnikai pievērsusies 1994. gadā, dzīvodama Anglijā, un nu jau daudzus gadus veiksmīgi turpina strādāt šajā laukā. Pirms tam Dzintra strādājusi uzņēmumā "Daiļrade", kur arī darinājusi segas un spilvenus, taču aužot, nevis šujot.


"Anglijā šo tehniku sauc patchwork, latvieši to nosaukuši par tekstilmozaīku.

Sega darināta, liekot gabaliņu pie gabaliņa, un dažādās kombinācijās sašujot dažādi sagrieztas dažādu audumu detaļas," skaidro galerijas saimniece Inga Kleina.


"Tā ir ļoti sena tehnika, un nāk tieši no Anglijas. Taču arī Latvijā tā bijusi sen pazīstama –


Dzintra šādas segas atradusi gan Valmieras muzejā, gan Tukuma muzejā, kur esot pat sega no 17. gadsimta."

Mozaīkas tehnikā šujot, veidojas oriģināla, katru reizi citādāka sega, kas nereti izskatās gluži kā glezna.Lai gan darbu autore nav beigusi ne mākslas vidusskolu, ne arī kādu citu ar mākslu saistītu mācību iestādi, par viņas darbiem var teikt – skaista, augsta līmeņa amatniecība.


"Ir cilvēki, kuriem šī mākslinieciskā izjūta vienkārši ir, un gadu gaitā viņi to tikai pilnveido, un Dzintra ir viena no viņiem," saka salona vadītāja.Dzintra Bitena ir Latvijas tekstilmozaīkas biedrības dalībniece, piedalās izstādēs. Liepājnieki ir redzējuši viņas darbus arī lielajās Liepājas muzeja rīkotajās kopizstādēs, vienā no tām par savu segu "Jūra" pat ieguvusi godalgu.  Taču "Silti" ir viņas pirmā personālizstāde Liepājā, saka salona vadītāja.Par savu darbu Dzintra Bitena pati saka: "Esmu iekritusi ar visu sirdi auduma gabaliņos. Man patīk taisīt praktiskas, lietojamas lietas mūsu interjeriem. Gatavoju segas, kas pieskaņotas katram individuālam interjeram. 2012. gadā Anglijā, Jorkā, piedalījos Segu muzeja izstādē, ko organizē Eiropas Segu asociācija (EQA). Darbi ir aizceļojuši uz dažādām valstīm pasaulē".