Papildināts. Pirmdien, 4. janvārī, sācies Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas "Kilograms kultūras" ziemas balsojums. Pretendentu sarakstā arī teātris un "Lielais dzintars".

Kā informē lsm.lv, Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas "Kilograms kultūras 2015" ziemas balsojumā kategorijā "Teātris" līdzās Alvja Hermaņa iestudējumam "Brodskis/Barišņikovs" un Vladislava Nastavševa "Melnā sperma" izvirzīts arī Viestura Meikšāna iestudējums Liepājas teātrī – Aleksandrs Ostrovskis "Portreti. Vilki un avis".

Savukārt kategorijā "Mūzika" līdzās Valsts akadēmiskā kora "Latvija" koncertam un Latvijas Radio kora 75.jubilejas koncertam "Gorā" izvirzīts arī Marinas Rebekas solokoncerts "Zvaigznes atgriešanās" koncertzālē "Lielais dzintars".

"Lielais dzintars" iekļuvis vēl vienā kategorijā – "Notikums", tajā izvirzīta koncertzāles atklāšanas programma.

Kultūras notikumus vērtē un skatītāju balsojumam izvirza: Latvijas Televīzijas Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, Latvijas Radio 3 "Klasika" direktore Gunda Vaivode, Latvijas Radio 3 "Klasika" programmu vadītājs Orests Silabriedis, LTV kultūras raidījumu redaktore un kinokritiķe Daira Āboliņa, Latvijas Radio 1 redaktore un programmu vadītāja Anda Buševica, teātra kritiķe un plaša profila kultūras žurnāliste Henrieta Verhoustinska, režisore un literāte Kristīne Želve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas redaktore Lilita Eglīte, Latvijas Radio 1 raidījuma "Kultūras rondo" žurnāliste Ruta Rikše, brīvmāksliniece Ieva Lejasmeijere un Latvijas sabiedrisko mediju portāla lsm.lv kultūras ziņu redaktors Jānis Kalve.

Balsojums ilgs līdz 16. janvāra pusnaktij.

Nobalsot par saviem kandidātiem var šeit.

Papildināts ar Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas informāciju.

"Pateicamies žūrijai par nominācijām divās nozīmīgākajās kategorijās "Mūzika" un "Notikums", jo aizvadītajā ceturksnī Latvijas kultūras dzīves telpā iemirdzējušies daudzi spilgti notikumi. Balva "Kilograms kultūras" ir īpaša, jo tieši skatītājs – mūsu galvenais vērtētājs – nosaka balsojuma gala rezultātus un balvu ieguvējus,"  atzīst koncertzāles "Lielais dzintars" valdes locekle Baiba Bože.

Koncertzāles "Lielais dzintars" atklāšana bija ievērojams notikums ne tikai Liepājas, bet visas Latvijas un Eiropas kontekstā. Ar "Lielo dzintaru" Latvijas kartē tika iezīmēta jauna augstas mākslinieciskās kvalitātes mājvieta, kas kopā ar citām reģionālajām koncertzālēm veido spēcīgu pamatu izcilībai.

Otrs gada balvai izvirzītais koncertzāles "Lielais dzintars" notikums – Marinas Rebekas solokoncerts "Zvaigznes atgriešanās" atklāšanas cikla programmā klausītājus priecēja ar vairāku klasiķu pasaulslaveniem opermūzikas darbiem. Koncerta programmā tika iekļauti Džoakīno Rosīni, Džuzepes Verdi, Džakomo Pučini un citu komponistu skaņdarbi. Rebeka tos izpildīja kopā ar Vīnē dzīvojošo tenoru no Kosovas Rami Lahaju. Savukārt pie orķestra pults stājās jaunā itāļu diriģente Speranca Skapuči.

"Tas, ka izrāde "Portreti. Vilki un avis" ir izvirzīta balvai "Kilograms kultūras", pirmkārt, vienkārši raisa prieku. Prieku par to, ka esam pamanīti un atrodamies labā kompānijā kopā ar Barišņikovu, Hermani, Nastavševu. Tas, ka ik pa laiku kāda no mūsu izrādēm tiek izvirzīta šai balvai, liecina, ka teātris realizē profesionālu, augstvērtīgu un interesantu repertuāra politiku un režisoru piesaisti. Katra atzinība un novērtējums dod aktieriem ticību profesionālajām vērtībām un teātra daudzveidībai,"  sacīja Liepājas teātra vadītājs Herberts Laukšteins.

Izrāde "Portreti. Vilki un avis" savu pirmizrādi piedzīvoja 2015. gada 27. novembrī un ar šo iestudējumu Liepājas teātrī debitēja režisors Viesturs Meikšāns.  Režisors iestudējumu veidojis kā savdabīgu portretu galeriju, vienlīdz lielu nozīmi piešķirot ikkatram lugas tēlam, līdz ar to katrs no viņiem ir gan centrs, gan veido fonu.