5. Karostas festivāls šogad notiks no 5. līdz 11.jūnijam un, kā parasti, viena no galvenajām sadaļām būs mākslas plenērs, informē Karostas glābšanas biedrības valdes locekle Monta Krafte.

Vakar noslēdzās mākslinieku pieteikšanās festivālam. Tika saņemti 50 pieteikumi no māksliniekiem un mākslinieku apvienībām. Pārstāvēti gan vizuālie mākslinieki, gan mūziķi, teātra un performanču mākslinieki, fotogrāfi. Vēlmi piedalīties Karostas festivālā izteikuši mākslinieki no 28 valstīm, tajā skaitā arī no ASV, vairākām Dienvidamerikas valstīm, Āfrikas un Eiropas. Pieteikumi tuvākajā laikā tiks izvērtēti un jau drīz būs zināms, kuri mākslinieki piedalīsies 5.Karostas festivālā.

Festivāla laikā mākslas darbi tiks radīti vairākās vietās Karostā. Dažas vietas – Karostas cietums, Redans, Karostas ūdenstornis – jau kļuvušas tradicionālas, bet šogad mākslinieki darbosies arī 3.pamatskolā, Atmodas dārzā un kādā atjaunotā cara laika ēkā, kur iekārtota neliela koncertzāle.  

Karostas ūdenstornī šogad darbosies Latvijas mākslinieki - spoži jaunās paaudzes pārstāvji un divi mākslinieki, kas saistīti ar Liepāju.

Mākslas aktivitātēs iesaistīsies arī Liepājas skolēni, piedaloties projektā "Krēsls Reloaded".

Liepājas skolēni ar mākslinieciskās jaunrades palīdzību dos veciem krēsliem jaunu dzīvi – apgleznos, apdarinās, pārveidos, varbūt piešķirs tam pavisam jaunu funkciju. Krēsli tiks izstādīti 10.jūnijā Redanā, 14.novembra bulvārī 82/86 un kā Karostas festivāla mākslas darbi būs apskatāmi visu vasaru.

Kā jau parasti Karostas festivālā vienlaikus ar mākslinieciskajām aktivitātēm notiks daudz dažādi pasākumi – seno spēkratu parāde, aktivitātes bērniem, koncerti un ballītes.

Karostas festivālu rīko Karostas glābšanas biedrība un finansiāli atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.