Sestdien, 25. februārī Jūrkalnes Tautas namā uz smadzeņu vētru, izstāžu zāles un Gitas Straustiņas foto izstādes atklāšanu pulcējās tuvi un tāli viesi.

Igo, kurš sevi var saukt ne tikai par liepājnieku un rīdzinieku, bet arī jūrkalnieti, sestdien uz nesen renovētā Jūrkalnes Tautas nama jaunās izstāžu zāles un Gitas Straustiņas foto izstādes atklāšanu bija saaicinājis tuvus un tālus viesus no Liepājas, Ventspils, Pāvilostas, Kuldīgas, Alsungas un Rīgas. Liepāju pārstāvēja muzeja direktore Dace Kārkla.

Mākslinieki, izstāžu organizētāji, vietējie uzņēmēji vispirms trijās darba grupās akumulēja idejas gan par to, kā labāk būtu izmantojama jaunā un arī reģionā lielākā izstāžu zāle (170 kv.m), gan kā veiksmīgāk izmantot Jūrkalnes unikālo potenciālu, gan – kā piesaistīt vairāk cilvēku un veicināt uzņēmējdarbības attīstību šajā novadā.

Kad grupas bija pastrādājušas un nākušas klajā ar radītajām idejām, Igo kopā ar komponistu un mūziķi Jānu Strazdu iepriecināja klātesošos ar nelielu priekšnesumu – dziesmām un dzeju par Uguns un Zemes tēmu.

Pēc koncerta sekoja sarīkojuma trešā daļa ar jaunās izstāžu telpas pirmās izstādes atklāšanu, vietējo krodziņu sagādātā cienasta un vīna baudīšanu.

Māksliniece Gita Straustiņa beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, ieguvusi bakalaura grādu dizaina specialitātē un maģistra grādu scenogrāfijas specialitātē. Piedalījusies vairāku izrāžu veidošanā, kā arī starptautiskos projektos un festivālos. Pašlaik strādā Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļā, pasniedzot studentiem trīsdimensiju datorgrafiku.

Izstādītās fotogrāfijas atspoguļo unikālo Jūrkalnes dabu un dzīvi Jūrkalnē, bildes tapušas aizvadītajā vasarā Igo rīkotā tradicionālā mākslinieku plenēra laikā.

Izstāžu zāles un izstādes atklāšanas sarīkojuma organizētāji bija “Igo Mūzikas Menedžments” un Jūrkalnes Tautas nams.