Pirmdien, 7.novembrī, ar Grand Prix un Zelta diplomu no Polijas atgriezies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "Laiks", kas diriģentes Ilzes Balodes un kormeistara Kriša Pozemkovska vadībā nedēļas nogalē dziedāja XV Starptautiskajā koru festivālā "Varsovia Cantat" (Varšavas kantāte). Konkursa uzvarētājus sociālajos tīklos sveicis arī Liepājas mērs Gunārs Ansiņš.


Festivālā piedalījās kori no Polijas, Igaunijas un Latvijas.


"Saņemt balvas, komplimentus un diplomus pēc liela darba ir ļoti patīkami," priekā dalās koristi. Diriģente Ilze Balode uzsver, ka katrs mēģinājums, koncerts, konkurss ir kā jauns sākums, kad vēlreiz un atkal no jauna koris jāuzskaņo kā instruments:


"Dziedātājiem jāsabalsojas un jāsajūt vienam otru – tas nav vienkāršs uzdevums tādā 40 dažādu cilvēku kolektīvā. Esmu gandarīta, ka mums tas izdodas."


Jauktais koris "Laiks" konkursā dziedāja Romualda Tvardovska "Exultate, Jubilate", latviešu tautasdziesmu "Pūra dziesma" Sabīnes Ķezberes apdarē, Kevina Memlija "Ave Maria" un Jāzepa Vītola "Mēnestiņš meloja".


Paralēli konkursam, korim bija iespēja uzstāties arī Varšavas Sv.Krusta baznīcā, kurā tika izdziedāta gan daļa no kokursa repertuāra, gan arī Ulda Stabulnieka un Raimonda Tigula melodijas.

"Mazliet sirreāli, bet šoreiz varam teikt – esam uzvarējuši! Esam gandarīti un iedvesmoti, taču vēl lielāks prieks mums ir par to, ka šis ir tāds vajadzīgs atspēriena punkts, lai kopā dotos tālāk.


Tāpēc vislielākais, īpašākais un sirsnīgākais paldies mūsu Ilzei (diriģentei Ilzei Balodei – irliepaja.lv) par to, ka esi mūs ap sevi sapulcējusi un dod iespēju radīt, būt, dzīvot mūzikā! Pateicoties Tev, mūsu laiks ir kormūzikas laiks. Un, protams, paldies arī mūsu kormeistaram Krišam – nu jau mēs vairs nevaram iedomāties, kā būtu būt "Laikā" bez Tevis! Paldies par Tavu drosmi, enerģiju un lielo ticību, par precizitāti, atbildību un šķietami nebeidzamo optimismu!


Paldies Liepājas Tautas mākslas un kultūras centram par to, ka varam būt un ka atbalstāt mūs mūsu sapņos! Paldies mūsu ģimenēm, draugiem un kolēģiem, ka esat ar un par mums.


Paldies ikvienam, kurš mums tic un mūs atbalsta ne tikai uzvarās, bet arī aizskatuvē un zaudējumos. Mēs dodamies tālāk! Mīlestībā un pateicībā, jūsu laicieši," raksta koris "Laiks" savā Facebook lapā.


Foto no kora "Laiks" Facebook lapas.