No 27. līdz 30. septembrim Liepājā norisināsies Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls, kurš šogad izskanēs jau vienpadsmito reizi, informē organizatori.

Kā informē sabiedrisko attiecību asistente Andra Jurgelāne, to rīko nodibinājums „Via Cultura” sadarbībā ar Liepājas pilsētas Kultūras pārvaldi. Festivāls ir kā slavinājums pasaulē lielākajām mehāniskajām ērģelēm, kas rotā Liepāju un Svētās Trīsvienības katedrāli, un ir atzīstams kā viens no spilgtākajiem ikgadējiem Latvijas mūzikas dzīves notikumiem.

Arī šogad festivālā uzstāsies talantīgi un pazīstami mūziķi, kas palīdzēs atklāt ērģeļu spēcīgo un unikālo skanējumu. 27. septembrī festivāla atklāšanas koncertā klausītājus priecēs Gdaņskas Olivas katedrāles vadošais ērģelnieks Romans Peruckis (Roman Perucki) no Polijas. 28. septembra Nakts koncertā uzstāsies Kristīne Adamaite (ērģeles) kopā ar Ievu Paršu (soprāns) un Arti Sīmani (saksofons), kuri klausītājiem piedāvās meditatīvu baudījumu ar Ē. Ešenvalda, H. M. Gurecka, P. Vaska komponēto mūziku. Koncertā paredzēts arī A. Selecka darba „Cerības ceriņš” pirmatskaņojums.

Savukārt 29. septembrī noslēguma koncerta apmeklētājiem būs dzirdams ērģeļmūzikas festivāla neatņemama sastāvdaļa – Liepājas pilsētas ērģelnieks Lotārs Džeriņš, kurš uzstāsies kopā ar jaukto kori „Laiks”, Liepājas Simfoniskā orķestra paspārnē esošo metāla pūšamo instrumentu ansambli Amber Sound Brass, kā arī trompetistu Oleksiju Demčenko.

Līdztekus muzikālajiem priekšnesumiem programmā paredzēta arī Polijas vēstniecības piedāvātā izstāde par poļu līdzdalību Kurzemes hercogistes izveidē. Tās atklāšana notiks 27. septembrī Sv. Trīsvienības katedrāles dārzā. Festivāla otrajā dienā, 28. septembrī, būs skatāmas divas kinofilmas - režisores Marutas Jurjānes „Saulrieta violetās ērģeles” par komponistu Marģeri Zariņu un Rodrigo Rikarda dokumentālā filma „Ērģeļbūvētājs no Ugāles”.

Īpaša programma būs sarūpēta arī mazajiem festivāla apmeklētājiem. 29. septembrī būs klausāma un skatāma S. Prokofjeva muzikālā pasaka „Pēterītis un vilks”, kuru izstāstīs aktieris Varis Klausītājs un izspēlēs ērģelnieks Aigars Reinis.

Plašāka informācija par Starptautisko ērģeļmūzikas festivālu atrodama mājaslapās www.viacultura.lv un www.liepajaskultura.lv.