Nosaukti Latvijas Literatūras gada balvas nominanti, kuru vidū arī liepājniece Jana Egle. Viņas grāmata "Gaisma" ir viena no četrām balvas pretendentē, kategorijā "Proza".

Ekspertu komisija paziņos 2016.gadā izdotos literāri augstvērtīgākos darbus Latvijas rakstniecībā piecās nominācijās, tostarp labākais dzejas krājums, labākais prozas darbs, labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem, labākais ārvalstu literatūras tulkojums latviešu valodā un spilgtākā debija, informē LETA.

Ekspertu komisija piešķīrusi arī speciālbalvu par izcilu ieguldījumu literatūrpētniecībā.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijā strādāja un 2016.gada literāro veikumu izvērtēja rakstniece Dace Rukšāne-Ščipčinska, literatūrzinātniece Sigita Kušnere, rakstniece un redaktore Rudīte Kalpiņa, rakstnieks un literatūrkritiķis Guntis Berelis, kultūras žurnāliste un literāro projektu vadītāja Liega Piešiņa, literatūrzinātniece Sandra Ratniece, literatūras skolotāju kuratore Ilze Mazpane, literatūrzinātniece Eva Eglāja-Kristsone un rakstnieks Egīls Venters.

Bērziņa-Bebriša pavēstīja, ka 8.aprīlī pulksten 18 Raiņa un Aspazijas mājā notiks balvas dzejas lasījumi, savukārt prozas lasījumi notiks 13.aprīlī ppulksten.18 "NicePlace Telpā".

Mūža balvas ieguvējs un speciālbalvas ieguvējs tiks sumināts un apbalvots Latvijas Literatūras gada balvas ceremonijā 21.aprīlī pulksten18 mūzikas namā "Daile", savukārt balvas ieguvējs katrā nominācijā tiks izvēlēts aprīlī balvas ekspertu komisijas aizklātā balsojumā un paziņots balvas ceremonijā.

Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā publicēti Latvijas rakstniecībā.