Izziņota nodibinājuma "Nodibinājums Liepāja 2027" (Liepāja 2027) organizētās divu dienu starptautiskās konferences "Kultūras renovācija" programma. Konference norisināsies šī gada 6. un 7. novembrī koncertzālē "Lielais dzintars" un tajā paredzētas vairāku ārvalstu un vietējo kultūras nozares ekspertu lekcijas, diskusijas un sarunas dažādos formātos, informē Nodibinājums "Nodibinājums Liepāja 2027" sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne .

Konferences uzmanības centrā būs trīs kultūras renovācijas aspekti. "Satura renovācija" jeb kā veidot un attīstīt tādu kultūras saturu, kas spēj reflektēt ar sabiedrībā aktuālajiem procesiem; "Attiecību renovācija" ar auditoriju jeb kā spēt uzrunāt dažādas iedzīvotāju grupas, reaģēt uz aktuālajām vajadzībām, attīstīt sabiedrības izpratni un izglītot par mūsdienu kultūras norisēm, kā arī veiksmīgāk iesaistīt cilvēkus kultūras procesos; "Finansējuma renovācija" jeb kā dažādot finansējuma piesaistes modeļus, lai nodrošinātu lielāku katra pasākuma saturisko neatkarību un notikumu ilgtspēju.

Konferenci ar iedvesmojošu pieredzes stāstu atklās Karaliskā Flāmu teātra (Nīderlande) mākslinieciskais direktors Mihaels de Koks, kam sekos kopīga paneļdiskusija par veidiem kā saturā reflektēt par sabiedrībā aktuālajiem procesiem. Plašāku izpratni par kultūras jomas izaicinājumiem krīzes situācijās sniegs žurnāliste un "ArtLvivOnline" dibinātāja Oleksandra Kuščenko, bet Paula Stradiņa medicīnas vēstures muzeja pieredzi satura transformācijā atklās tā direktors, mākslas kritiķis un kurators Kaspars Vanags.

Pieredzē uzrunāt dažādas iedzīvotāju grupas, reaģēt uz aktuālajām vajadzībām, attīstīt sabiedrības izpratni un izglītot par mūsdienu kultūras norisēm dalīsies Norvēģijas pilsēta Būdē – "Eiropas kultūras galvaspilsēta 2024" direktors Henriks Sands-Dagfinruds. Ukrainas lielākā mūzikas festivāla "Atlas Festival" programmas direktors Vlads Jaremčuks skaidros mūzikas kā pretošanās kustības sastāvdaļas nozīmi šobrīd, bet Lības Bērziņas vadībā tiks pārdomātas iespējas Latvijas kultūrtelpā veiksmīgāk iesaistīt cilvēkus ar invaliditāti.  

Ar ieteikumiem kā dažādot finansējuma piesaistes modeļus dalīsies pētniece un Roterdamas Erasmus universitātes asociētā profesore Elena Lūtsa. Sarunu festivāla "Lampa" pieredzi ceļā uz ilgtspējīgu finansējumu, lai nodrošinātu pasākuma saturisko neatkarību un ilgtspēju, stāstīs Fonda atvērtai sabiedrībai "Dots" administratīvā direktore un juriste Egita Prāma. "Finansējuma renovācijas" iespējas Latvijā skaidros Latvijas Kultūras akadēmijas un Rīgas Tehniskās universitātes kopīgās maģistra studiju programmas "Radošās industrijas un izaugsmes menedžments" direktore Dr. oec. Ieva Zemīte, kuras ikdienas pienākumos ietilpst arī radošo personu interešu pārstāvības politikas veidošana.

Konference "Kultūras renovācija" moderatore būs mediju eksperte, redaktore un tulkotāja Rita Ruduša.

Dalība konferencē ir bezmaksas. Tiks nodrošināts tulkojums latviešu un angļu valodās.
Aicinām "Kultūras renovācijā" pieteikties vietējo un starptautisko kultūras notikumu veidotājus, aizpildot anketu ŠEIT.