No 7. februāra līdz 29. februārim Liepājas Latviešu biedrības nama foajē apskatāma Daiņa Bērziņa pasteļu izstāde "Ķirbji un to draugi".  


"Es gleznoju ar pasteļiem galvenokārt ainavas – tikai plenērā, dabā. Retāk tie bijuši portreti un akti. Ar pasteļiem un zīmējumiem esmu piedalījies 15 grupu izstādēs un rīkojis desmit personālizstādes. Tās bijušas Latvijā – Rīgā, Liepājā, Lubānā, kā arī Vorpsvēdē, Vācijā," stāsta mākslinieks.


Runājot par ķirbjiem, Dainis Bērziņš saka: "Pa laikam gleznoju arī klusās dabas. Tad par modeļiem es bieži izvēlos ķirbjaugus.  Tie fascinē mani ar savām pilnīgajām, skaistajām formām, dažādajām virsmām un krāsām. Ķirbju apaļumus var salīdzināt ar briestošu mākoņu un raženu cilvēku ķermeņu aprisēm. Tie ir uzkrājuši un koncentrējuši visu vasaru saņemto saules enerģiju. Sēklu simti sola nākamā pavasara dīgšanas prieku.


Tādejādi vienā ķirbī, ja ir vēlēšanās, var saskatīt varena brieduma, nāves, atdzimšanas un turpinājuma mūžīgo ritmu. 


Iespējams, ka tagad, šīs savādās ziemas vidū, kad rudens jau sen aiz muguras, bet viss pelēks un slapjš, kad pavasaris vēl tālu, bet sniegpulkstenīši lien ārā no zemes, ir īstais brīdis atnākt paskatīties uz ķirbjiem. Gleznojot tie manī ir radījuši prieku un stabilitātes izjūtu un ceru, ka to jutīs arī skatītāji". 


Ilze Eniņa, Liepājas gleznotāju biedrības "Mākslas kolēģi" vadītāja stāsta, ka Dainis Bērziņš biedrībai pievienojies 2019. gada martā, un jau paguvis apliecināt, ka ir nopietni strādājošs mākslinieks.


"Gada laikā ar saviem radošajiem darbiem Dainis regulāri piedalījās biedrības rīkotajās izstādēs – pavasara izstādē "Atmoda" Liepājas muzejā, izstādē Centrālās zinātniskās bibliotēkas logos "Kolēģu vasara", plenēra izstādē "Ne-zūdošā Liepāja 2019" galerijā "Romas dārzs". Šo gadu mākslinieks iesāk ar savu personālizstādi Liepājas latviešu biedrības namā".

Dainis Bērziņš pēc profesijas ir arhitekts, un pašreiz –  rīdzinieks, bet mākslinieka dzimtās saknes ir Liepājā, kuras  liek atkal atgriezties.

Izstādes atklāšana sestdien, 8. februārī, pulksten 16.