Laikrakstā "Kultūras Diena un Izklaide" (KDI) publicētas "Dienas" gada balvas kultūrā 2014 nominācijas. Balvai izvirzīta arī izrāde “1984”, kuru iestudējusi režisore Laura Groza Ķibere.

Dienas gada balvai kultūrā tiek izvirzīti kvalitatīvi un pārsteidzoši mākslas fakti.

“Izrādes radošā grupa, piešķīrusi jaunus laikmetīgus akcentus, rāda baisu laikmeta noģīmi – izrādās, Orvela 1949. gadā sarakstītā antiutopija ir aktuāla ar jaunu spēku. Izrādes estētika atgādina dekorācijas kādam realitātes šovam vai viktorīnai Stulbs, vēl stulbāks. Meklējot un atrodot Orvela 1984 idejas patērētājkultūras nozombēšanas mehānismos, režisore ir trāpījusi desmitniekā. Izrāde kā knaģis iekrampējas skatītāja apziņā. Drosmīgi. Neērti. Spilgti. Nepieciešami,”  teikts laikrakstā.

No 12. februāra līdz 2. martam arī portāla www.diena.lv apmeklētājiem ir iespējams nobalsot par spilgtākajiem kultūras dzīves notikumiem 2014. gadā un tādā veidā noteikt tautas balsojuma favorītus. Balsot iespējams vienreiz dienā par vienu nominantu katrā kategorijā. BALSOT VARI ŠEIT!

Nominācijas izvirza īpaši izveidota žūrija: kinokritiķe Dita Rietuma, muzikoloģe Inese Lūsiņa, pielikuma Kultūras Diena redaktore Undīne Adamaite, Dienas žurnālists un redaktors Jegors Jerohomovičs, Dienas žurnālists Atis Rozentāls, mākslas kritiķis Vilnis Vējš un dzejnieks Aivars Eipurs.