Trešdien, 13. septembrī, pulksten 18 Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs Kungu ielā 24 pasākuma "Dzejas dienas Liepājā 2023" ietvaros aicina uz Imantam Ziedonim veltītu koncertprogrammu "Goran Gora Ziedonī", kuras laikā ar dzejiski muzikālu priekšnesumu viesus priecēs dziesminieks un stāstnieks Goran Gora.

Kā vasaras siltā vēja pieskāriens – ar vieglu un gaišu skanējumu – Goran Gora izdzied īpašus notikumus, vērojumus un atklāsmes. Tā ir kombinācija, kurā satiekas laikmetīga mūzika un pārlaicīga dzeja par visos laikos aktuālām tēmām un idejām. Imanta Ziedoņa klātbūtne Goran Gora mūzikā, apvienojumā ar Imanta Ziedoņa dzejas lasījumiem, šo vakaru vedīs gan augstumos, gan dziļumos.

Imants Ziedonis (1933–2013) ir viens no latviešu izcilākajiem un visvairāk lasītajiem 20. gs. otrās puses latviešu dzejniekiem un publicistiem, īsās prozas žanra epifānija un literāro pasaku autors, arī kino scenāriju autors, aktīvs kultūras un sabiedriskais darbinieks. Ievērību guvis gan ar literārajiem darbiem, gan ar neparasto un spēcīgo personību. Imanta Ziedoņa daiļrade, izteikumi, dzīves stils, paustās idejas joprojām iemanto lielu interesi un rezonansi plašā mūsdienu sabiedrības daļā.

Goran Gora, īstajā vārdā Jānis Holšteins-Upmanis, ir Latvijā iemīļots dziesminieks, komponists, Imanta Ziedoņa fonda "Viegli" viens no dibinātajiem, Ziedoņa muzeja valdes loceklis jaunrades jautājumos. Ar pseidonīmu Goran Gora mūzikā darbojas kopš 2000. gada.

Dzejas dienas ir publisku dzejas lasījumu tradīcija, kas ik gadu notiek septembra pirmajā pusē. 2023. gada dzejas dienas Liepājā veidotas kā veltījums Imanta Ziedoņa 90 gadu jubilejai.

Ieeja pasākumā – bez maksas.  

Informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, Liepājas interjera muzeja un Liepājas muzeja mājas lapas un sociālo tīklu kontos.