Uz gada nozīmīgākās lielās formas izrādes statusu pretendē arī divas Liepājas teātra izrādes. Pavisam ar Liepājas teātri saistīti 16 nominanti 11 nominācijās, viens – ar Goda teātri.

Par to šodien paziņojusi Gada balvas teātrī – "Spēlmaņu nakts" – žūrijas komisija, ziņo ģentūra BNS.

Uz augsto godalgu pretendē režisores Lauras Grozas-Ķiberes izrāde "1984" Liepājas teātrī, režisora Vladislava Nastavševa izrāde "Cerību ezers" Jaunajā Rīgas teātrī (JRT), režisora Ruslana Kudašova izrāde "Fro" Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, režisora Sergeja Zemļanska izrāde "Indulis un Ārija" Liepājas teātrī un režisora Kirila Serebreņņikova izrāde "Raiņa sapņi" Latvijas Nacionālajā teātrī.

Kā gada mazās formas nozīmīgākie iestudējumi nominēta režisora Elmāra Seņkova izrāde "Antigone" Nacionālajā teātrī, režisores Grozas-Ķiberes izrāde "Equus" Dailes teātrī, režisora Viestura Meikšāna izrāde "Māceklis" JRT, režisores Lucinas Sosnovskas izrāde "Pie mums viss kārtībā" Daugavpils teātrī, režisora Valtera Sīļa izrāde "Prāts" Nacionālajā teātrī un režisora Dmitrija Petrenko darbs "Visas viņas grāmatas" Dailes teātrī.

No izrādēm bērniem uz teātra gada balvu pretendē arī "Bezgalīgo stāstu stāsts", kuru Liepājas teātrī iestudējusi lelde Kaupuža. Tāpat uz šo balvu pretendē Ģirta Šoļa Latvijas Leļļu teātrī tapušais "Emīls un Berlīnes zēni", ar Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4.kursu Zanes Kreicbergas iestudētā "Jokdara Bustera pasaule" "Zirgu pastā", Daugavpils teātrī tapušais "Leo, mazais lauva", režisors Oļegs Šapošņikovs, kā arī Leļļu teātra izrāde "Neglītais pīlēns" Dmitrija Petrenko režijā.

Savukārt uz gada režisora godu pretendēs Petrenko, Seņkovs, Serebreņikovs, Groza-Ķibere un Nastavševs.

Gada aktiera nominācijai izvirzīti Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Gundars Grasbergs, Juris Žagars un Lauris Subatnieks. Savukārt gada aktrises nominācijai - Baiba Broka, Daiga Kažociņa, Guna Zariņa, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Jekaterina Frolova un Maija Doveika.

Uz labākās aktrises balvu otrā plāna lomā pretendē arī Anete Berķe – Vizbulīte izrādē "Indulis un Ārija", Anna izrādē "Dērbijas vergi" un Veronika izrādē "Zelta pods", bet uz labākā aktiera balvu otrā plāna lomā pretendē arī Gatis Maliks – O'Braiens izrādē "1984" un loma izrādē "Mans Blasters ir izlādējies".

Nominācijā "Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks" izvirzīts Māris Kalve – debija scenogrāfijā izrādē "Zelta pods" Liepājas teātrī.

Uz balvu par labāko mūziku izrādēs pretendē arī Andris Vilcāns – "Zelta pods", Kārlis Auzāns – "1984" un Pāvels Akimkins – "Indulis un Ārija".

Balvai "Gada sasniegums oriģināldramaturģijā (teksts, luga vai scenārijs) nominanti izvirzīti sadarbībā ar ar Latvijas Dramaturgu ģildi, uz balvu izvirzīta arī Ludmila Judina par "Dērbijas vergiem" Goda teātrī.

Nominācijā "Gaismu un videomākslinieks" izvirzīti arī  Mārtiņš Feldmanis – gaismas izrādei "Zelta pods" un Māris Kalve – video izrādei "Zelta pods" Liepājas teātrī un "Bāskervilu leģendas" Latvijas Nacionālajā teātrī.

Nominācijā "Kostīmu vai grima mākslinieks" izvirzīta arī Ilze Vītoliņa par kostīmiem izrādēm "Saules bērni" Dailes teātrī, "Zelta pods" un "1984" Liepājas teātrī.

Uz balvu par scenogrāfiju pretendē arī Mārtiņš Vilkārsis par dekorācijām izrādei "1984".

Nominācijā "Gada kustību mākslinieks" izvirzīta arī Inga Raudinga par iestudējumu "Zelta pods" Liepājas teātrī un "Vīnes meža stāsti" Latvijas Nacionālajā teātrī, un Liene Grava par "Equus" Dailes teātrī un "1984" Liepājas teātrī.

Žūrijas komisija uzsver, ka šajā sezonā ir bijis daudz spēcīgu izrāžu. Tika atzīmēts arī "jaudīgs" aktieru darbs. Žūrijai neesot bijis viegli izlemt, kuras izrādes izcelt. Kā atzina žūrijas komisijas vadītāja, teātra kritiķe Zane Radzobe, diskusijas par nominācijām norisinājušās septiņas stundas, ziņo LETA.

"Nebija viegli pieņemt lēmumu, jo sezona bijusi ļoti daudzveidīga un spoža. Tas bija ļoti sarežģīts un sāpīgs process," stāstīja Radzobe. Viņa atzina, ka darbs nav bijis viegls arī tādēļ, ka žūrijas locekles bijušas ļoti dažādas. "Tas gan ir arī labi, jo žūrijas sastāvs atspoguļo Latvijas kritiku. Neviena no mums līdz galam nav apmierināta ar nominācijām, bet visas esam apmierinātas ar diskusiju un arī teātra procesu Latvijā. Šogad tiešām bija ļoti dažādu tehniku un stilu izrādes," stāstīja Radzobe.

Kopumā 2014./2015.gada sezonā tiks apbalvoti teātra nozares sasniegumi 17 kategorijās.