"Liepaja Music Orchestra" ar tā vadītāju Jāni Ivuškānu sadarbībā ar Ralfu Eilandu laiž klajā dziesmas "Viens otru par muļķi, par nekrietnu sauc" videoklipu, kura pamatā ir dumpinieciski neremdināmā dzejas gara – Eduarda Veidenbauma dzejolis ar tādu pašu nosaukumu, informē SIA "Liepaja Music" sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare.

Dziesma radīta īpaši muzikālā dzīvesstāsta "No Veidenbauma neaizbēgsi" saturam, kurš iekļauts programmas "Skolas soma" ietvaros un virtuāli apceļojis jau pusi Latvijas, raisot intrigu jauniešu vidū un izgaismojot autobiogrāfiskas nianses dzejnieka dzīvē un daiļradē.

Dziesmas mūziku sarakstījis dziedātājs Ralfs Eilands kopā ar trompetistu, aranžētāju, komponistu un "Liepaja Music Orchestra" vadītāju Jāni Ivuškānu, muzikālajā noskaņā precīzi ilustrējot dumpinieciskumu, ironiju un jaunības maksimālisma garu, kas iespējams bijis raksturīgs arī pašam dzejniekam.

Videoklips tapis vēju pilsētā – Liepājā, veidojot vēl nebijušus sasaistes krustpunktus starp kultūrvēsturiskajām vērtībām (E.Veidenbauma dzeja, Liepājas vēsturiskās ēkas, lokācijas) un šodienas muzikālās kultūras stilistiku – Ralfa Eilanda un Jāņa Ivuškāna mūzikā.

Dziesmas vēstījums pauž ļoti raksturīgu E.Veidenbauma dzejas noskaņas intonāciju, kurā, lavierējot starp ironiju, nolemtību un ne vienmēr visiem ērtu, taču bieži vien acīmredzamu patiesību tiek sacīts: " Viens otru par muļķi, par nekrietnu sauc, Kas gudris, kas labs, to nezin neviens: Pa tumsību domas un spriedumi brauc, Un gals ir ikkatram tik ievadījiens. Kas zin, vai prātīgāks nava tas vīrs, Kas ierasto mēru pie lietām tik liek: Viss dabā ir sajaukts, nekas tur nav tīrs, Ar paviršu lielumu mērīts tiek viss.(...)".

Dziesmas skaņas ierakstā piedalījušies: Ralfs Eilands, Jānis Ivuškāns (trompete) un "Liepaja Music Orchestra" mūziķi: Annija Endija Kolerta (vijole), Terēze Dārta Balode (vijole), Helēna Eglīte (vijole), Ritvars Garoza (taustiņinstrumenti), Mārtiņš Zālīte (bass), Pauls Ķierpe (sitaminstrumenti), Ingus Novicāns (mežrags). Skaņas režija – Dainis Meļņiks.

Videoklipa scenārija autori – Ralfs Eilands un Ieva Dzintare, video risinājumi – OHM.LV. Dziesmas un videoklipa producenti – "Liepaja Music" sadarbībā ar "GingerCat".

Dziesmas "Viens otru par muļķi, par nekrietnu sauc" videoklips ikvienam interesentam pieejams Youtube kanālā: https://youtu.be/FJIjLvbwQu4
kā arī dziesma drīzumā būs pieejama visos straumēšanas un lejupielādes servisos visā pasaulē, tostarp "iTunes", "Spotify", "Deezer", "Amazon", "Apple Music" u.c.

Videoklips tapis pateicoties Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālam atbalstam.