"Šodien ir publicēts IBBY (International Board on Books for Young People) 2022. gada starptautiskais Goda saraksts, kurā iekļauta esmu arī es un "Puika, kurš redzēja tumsā". No sirds ceru, ka šis sasniegums mums pavērs apvāršņus un Puikam dos iespēju tikt tulkotam vēl un vēl," savā Facebook profilā trešdien, 2. martā, vēsta rakstniece Rasa Bugavičute-Pēce.

Sarakstā pavisam iekļauti 163 dažādu valstu autoru darbi. Latviju, Lietuvu un Igauniju šajā sarakstā pārstāv tikai pa vienam autoram – Marius Marcinkevičs, Anti Sārs un Rasa Bugavičute-Pēce.

"Man gods būt šajā sarakstā, gods tajā pārstāvēt Latviju un gods dalīties arī ar IBBY oficiālo nostāju pret karu Ukrainā," vēsta Rasa Bugavičute-Pēce.

"Puika, kurš redzēja tumsā" režisors Valters Sīlis arī uzvedis Latvijas Nacionālajā teātrī, un 2019./2020. gada sezonā iestudējums saņēmis "Spēlmaņu nakts" Grand Prix.


Grāmatu "Puika, kurš redzēja tumsā" 2019. gadā klajā laida izdevniecība "Latvijas mediji".


Grāmata nominēta Latvijas Literatūras gada balvai, ES Literatūras balvai un balvai "Zelta ābele 2019". Saņēmusi starptautisko Jāņa Baltvilka balvu literatūrā, Autortiesību bezgalības balvu, Liepājas Kultūras balvu, Liepājas Rotari kluba speciālbalvu un citus pagodinājumus. Grāmata arī iekļauta "White Ravens" starptautiskajā literatūras katalogā.


Grāmata "Puika, kurš redzēja tumsā" tulkota lietuviešu un igauņu valodā.


Pateicoties grāmatas tulkojumam lietuviešu valodā, februāra nogalē autore Lietuvā piedalījās Viļņas grāmatu tirgū "Grāmata+Kino".

"Tur jau trešo gadu darbojas sekcija, kur uzaicina astoņus deviņus autorus, kuru grāmatām ir potenciāls pārtapt veiksmīgos kinodarbos. Autori stāsta par savu grāmatu, bet kino jomas producenti un profesionāļi klausās," portālam irliepaja.lv pastāstīja Rasa Bugavičute-Pēce.


Uzziņa
IBBY ir starptautiska jauniešu grāmatu padome, bezpeļņas organizācija, kas pārstāv starptautisku tīklu visā pasaulē, kura mērķis ir savest kopā grāmatas un bērnus.