No 13. jūnija galerijā "Romas dārzs", Zivju ielā 3, būs skatāma laikmetīgās grafikas izstāde "Pēcgarša". Kāda būs pasaule pēc pandēmijas, un kāda būs šīs pasaules pēcgarša? Par to pārdomas pauž biedrības "Grafikas kamera" uzaicinātie mākslinieki izstādē, kura galerijā būs skatāma līdz 28. augustam.


Izstādē piedalās mākslinieki, aktīvas radošas personības: Elīna Alka Rikmane, Kristīne Belte, Imants Krepics, Inese Lieckalniņa, Paulis Liepa, Ilze Lībiete, Justīne Lūce, Ieva Nagliņa, Anita Nikuļceva, Lāsma Pujāte, Ieva Saulīte, Kate Seržāne. Izstādes autori ir dažādu paaudžu grafiķi, kas strādā gan klasiskajās, gan eksperimentālajās grafikas tehnikās, kā linogriezums, litogrāfija, sietspiede, kologrāfija, zīmējums un jauktas tehnikas.


Ineses Lieckalniņas litogrāfija "Pelēkā zona" izstādē "Pēcgarša". Publicitātes foto


Izstādes tēma spilgti ilustrē pasaules lielo gaidīšanu atrisinājumam, kas notiks "pēc", kā atrisināsies pasaules mēroga veselības krīze un ar kādiem izaicinājumiem saskarsies ikviens no mums. Sabiedrība to gaida, jo vienalga, kādas būs sekas, ir nepieciešama kustība un atrisinājums. Garša un arī pēcgarša var būt gan rūgta, gan salda, "Pēcgarša" noteikti būs arī vizuāli un emocionāli piesātināta.


Mākslinieki savos radošajos darbos gan apzinātā vai intuitīvā līmenī reflektē uz pasaulē notiekošo gan sociālajā, gan ekonomiskajā, gan arī garīgajā sfērā. Šobrīd sabiedrība pieredz ļoti emocionālus satricinājumus, kas skar ne tikai lielas un dažādas sociālās grupas, bet katru indivīdu personīgi.


Lāsmas Pujātes litogrāfija "Pēcgarša" izstādē "Pēcgarša". Publicitātes foto


Izstādes dalībnieku idejas, refleksijas, pārdomas, sajūtas un rīcību krīzes situācijā aktualizētas videointervijās ar māksliniekiem, kas ir būtisks papildinājums izstādes vizuālajam materiālam.


Izstādes kuratore ir Lāsma Pujāte.


Izstādes norisi atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.


Uzziņa

Biedrība "Grafikas kamera" dibināta 1994. gadā, pārņemot un saglabājot Latvijas Mākslas fonda darbnīcu inventāru un tradīcijas. Tas ļauj māksliniekiem un citiem interesentiem turpināt strādāt grafikas tehnikās. "Grafikas kamera" nodrošina grafikas tehnikas piejamību, organizē izstādes, plenērus, koferences un meistarklases Latvijā un citur, kā arī uztur un regulāri papildina grafikas mākslas darbu kolekciju.


Galerija "Romas dārzs", Liepājā, Zivju ielā 3, atvērta no otrdienas līdz sestdienai, pulksten 12 – 18, svētdienās pulksten 12 – 15. Ieejas maksa – 3 eiro, otrdienās – bez maksas.


Galerijā "Romas dārzs" tiek ievērotas Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumu Nr.360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi "Covid-19" infekcijas izplatības ierobežošanai" noteiktās vadlīnijas. Galerijā individuāliem apmeklētājiem vai apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības nodrošinās divu metru distances ievērošanu starp apmeklētājiem un darbiniekiem.