No 16.decembra galerijā "Romas dārzs" būs skatāma divu mākslinieču – Daigas Krūzes un Ojūnas Batbajaras – gleznu un keramikas izstāde "id", portālu informēja galerija "Romas dārzs".

Izstāde ir niansēts ceļojums caur divu mākslinieču pasaulēm. Katrs darbs, kā būdams personisks paraksts, atklāj unikālo rokrakstu, kas saista mākslinieci ar viņas mākslu. Šis rokraksts nav tikai virspusīgi vizuāls, bet gan faktūru, struktūru un krāsu valodu izpausme, kas nodibina saikni starp mākslinieci un viņas darbu. Izstādē apskatāmie keramikas un glezniecības darbi ļauj skatītājiem izpaust savu iztēli un individuāli izprast darbu būtību. Skatītāji aicināti dziļāk ielūkoties mākslinieču radītajā pasaulē, atklājot darbos viņu personīgās pieredzes atspulgu. Darbu unikālais rokraksts atver durvis daudzveidīgām emocijām un pārdomām par radošā procesa bagātību un mākslinieciskās identitātes būtību.

Ojūna Batbajara 2023.gadā absolvējusi maģistrantūru Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas apakšnozarē. Māksliniece savas pieredzes bagātināšanai piedalās simpozijos visā pasaulē. Aktīvā darbība ir vērusi durvis darbu eksponēšanai starptautiskās izstādēs Portugālē un Korejā, kā arī personālizstādēm Latvijā un Gruzijā. Mākslas darbos un to izvietojumā ekspozīcijās tiek izmantots telpiskums, veicinot skatītāja fantāziju, iepazīstot mākslas darbus.


Sava mākslas stila izkopšanai, māksliniece bieži eksperimentē ar dažādību glazūru variācijās un to klāšanas tehnikās. Izstāde attēlo mākslinieces identitāti, pirmo reizi publiskai apskatīšanai, izvietojot maģistrantūras darbu "Ovoo" kopā ar bakalaura darbu "Mirari".

Daiga Krūze ir viena no daudzpusīgākajām un spilgtākajām latviešu gleznotājām, kuras darbi guvuši arī starptautisku atzinību. Mākslinieces daiļradei raksturīgas ekspresīvi košas, visbiežāk – abstraktas kompozīcijas. Spilgto krāsu un plašo otas triepienu dinamika skatītājā raisa emocionālu līdzpārdzīvojumu.


Daiga Krūze "Tu esi koks, putns vai kalns", 185x235, a/a, 2023. Publicitātes foto.


Daiga Krūze (1980) glezniecību un restaurāciju apguvusi Latvijas Mākslas akadēmijā (2004). Notikušas 32 personālizstādes, piedalījusies nozīmīgās grupu izstādēs gan Latvijā, gan pasaulē: ceļojošajā projektā "Nozīmīgākie Latvijas laikmetīgie mākslinieki" Ņujorkā, Vašingtonā, Čikāgā un Rīgā (2012); Eiropas Mākslas balvas (The Sovereign European Art Prize) nominantu izstādē Stambulā (2011). Vairākkārt nominēta Vilhelma Purvīša balvai (2008, 2012, 2016).

Galerija "Romas dārzs" atvērta no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 12 līdz 18, svētdienās no pulksten 12 līdz 15. Zivju iela 3, Liepāja.


*id – identifikācija.