PIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) pagalmā, Alejas ielā 18, trešdien, 1. septembrī, pulksten 19.30 notiks kārtējais "Jam Session", kurā īpašais viesis būs džeza trompetists Sebastians Studņickis, informē organizatori.

Sebastians Studņickis vienmēr ir bijis ceļotājs starp džeza, klasiskās un elektroniskās mūzikas jomām. Viņš ir starptautiski atzīts izpildītājs no Vācijas, ar izcilām trompetes un taustiņinstrumentu spēles prasmēm. Tikai daži viņa paaudzes instrumentālisti ir bijuši uz tik daudzu klubu un festivālu skatuvēm visā pasaulē. No četru gadu vecuma viņš iemācījās spēlēt klavieres un no astoņu gadu vecuma trompeti, studējis trompetes un klavieru instrumentus džeza un pop jomā Štutgartes Mūzikas universitātē un pēc tam pārcēlās uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur Bērklijas mūzikas koledžā ieguva grādu filmu mūzikā/komerciālajā aranžēšanā. 2012. gadā viņš nodibināja savu ierakstu kompāniju un tīklu "Contemplate", bet 2014. gadā Berlīnē aizsāka festivāla "XJAZZ" darbību un uzņēmās vadību kā tās muzikālais direktors.

Mūzikas vakara "Jam Session" sākumā būs koncerts, kurā spēlēs viesmākslinieks Sebastians Studņickis kopā ar pavadošo ritma grupu (LMMDV skolotājiem) – Denisu Paškeviču (saksofons), Rustamu Bagirovu (akordeons), Andri Buiķi (bungas) un Mārtiņu Zālīti (bass). Savukārt no pulksten 20.30 notiks LMMDV džeza nodaļas audzēkņu brīvā improvizāciju daļa. Pasākums ir bez maksas un tiek organizēts, ievērojot epidemioloģiskās drošības vadlīnijas.

"Jam Session" mūzikas vakara koncepts veidots kā džeza mūzikas, improvizācijas pasākums brīvā, nepiespiestā atmosfērā. Pirmajā daļā uzaicinātie viesmākslinieki un LMMDV mūzikas pedagogi uzstājas ar koncerta programmu, izpildot oriģinālkompozīcijas vai populāro džeza mūziku oriģinālā aranžējumā. Otrajā daļā jebkurš students vai mūziķis var pievienoties muzicēt kopā uz skatuves džeza un pop stilā. Muzikālo vakaru apmeklētājiem ir iespēja labāk iepazīt džeza mūziku, izglītoties šajā jomā un iepazīt Latvijā un Eiropā pazīstamus māksliniekus.

Pasākumu "Jam Session" organizē Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola sadarbībā ar biedrību "Kurzemes radošās industrijas attīstības centrs", to atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Aktuālākais info par Jam Session pasākumiem: https://www.facebook.com/jamsessionliepaja/