Otrdien, 12. jūlijā, Valtera bibliotēkā uz savas fotoizstādes "Dzirdēt noklusēto" atklāšanu bibliotēkas un savus draugus bija aicinājusi fotomāksliniece Irina Tīre. Nelielajā izstādē skatāmas fotogrāfijas ar Liepājas simfoniskā orķestra māksliniekiem, kuri pozējuši dažādās Liepājas vietās, bet visi – pie kāda interesanta metālkaluma, piemēram, Sv.Trīsvienības katedrāles metālā kaltajiem vārtiem, jūgendstila vārtiem Dīķu ielā un citviet.


Izstāde pirms pieciem gadiem bija skatāma arī koncertzālē "Lielais dzintars", bet, kā atzina darbu autore, ne jau visiem bija iespēja toreiz to apskatīt.


Lai mudinātu būt acīgiem un nepaiet garām skaistajiem metālkalumiem, kas sastopami Liepājas pilsētvidē, Irina Tīre bija parūpējusies par āķīgiem uzdevumiem izstādes apmeklētājiem, solot balvas par pareiziem atminējumiem. Izstādes atklāšanas sarīkojuma viesi ar lielu aizrautību centās minēt, un bieži vien arī pareizi norādīja, kur tieši konkrētais metālkalums atrodas. Māksliniece arī labprāt atbildēja uz jautājumiem, kur un kā tapa fotogrāfijas, ar apbrīnu un lielu mīlestību stāstīja par saviem modeļiem, kā arī atklāja sarežģīto un nebūt ne vieglo fotogrāfiju izgatavošanas procesu savā īpašajā autortehnikā.


Muzikoloģe Aija Engelmane (no kreisās) ir viena no erudītākajām Liepājas pazinējām.


Fotoizstāde "Dzirdēt noklusēto" Valtera bibliotēkā būs apskatāma līdz augusta beigām.


Māksliniecei Irinai Tīrei 29. oktobrī apritēs 85. gadskārta.


Jau vēstīts, ka februārī Liepājas Latviešu biedrības namā bija skatāma Liepājas Tautas fotostudijas "Fotast" izstāde "No skices līdz…" – veltījums māksliniecei Irinai Tīrei 85 gadu jubilejā. Izstādē bija redzami fotomirkļi, kuros atainots viņas mākslas radīšanas process, kā arī pēdējā pusgada laikā tapušie pašas Irinas Tīres darbi. Pēc Liepājas Latviešu biedrības nama "No skices līdz…" kļuva par ceļojošo izstādi, un šobrīd skatāma Aizputē.


Irina Tīre portālam irliepaja.lv atklāja, ka jubilejas gadā "būs vēl izstādes", bet vēlējās, lai pagaidām paliek noslēpumā, kur un kādas tās būs.