Aizvadītās nedēļas nogalē, 7. novembrī, 62. Lībekas starptautiskajā kinofestivālā Grand Prix ieguvusi Latvijā režisores Daces Pūces pilnmetrāžas debijas spēlfilma "Bedre" jeb "The Pit", kas uzņemta pēc liepājnieces Janas Egles stāstu motīviem, informē filmas veidotāji savā Facebook lapā.


Kā jau iepriekš ziņoja filmas veidotāju pārstāve Ligita Mieze, vēl pirms pirmizrādes Latvijā "Bedre" tiks izrādīta trīs starptautiski nozīmīgos kinofestivālos.


Vispirms teju vienlaikus filmu redzēs Lībekas un Leuvardenas kinofestivālu apmeklētāji, bet uzreiz pēc tam tā startēs Tallinas starptautiskajā kinofestivālā "Melnās naktis", kur filma piedalīsies Baltijas filmu konkursā.


Filma "Bedre", kas tapusi pēc rakstnieces, Literatūras gada balvas laureātes Janas Egles stāstu motīviem, pirmizrādi Latvijā piedzīvos 2021.gada rudenī.


Filmas veidotāju pārstāve norādīja, ka filma stāsta par desmitgadīgo Markusu, kuram jāpielāgojas jaunai dzīvei laukos pie omes. Pēc incidenta ar kaimiņu meiteni Emīliju ciema iedzīvotāji uz zēnu sāk lūkoties ar neiecietību un aizdomām, līdz nejaušības rezultātā Markuss patvērumu un draudzību rod pie noslēpumainā vientuļnieka Jūrnieka, kurš dzīvo meža nomalē.


Pūces debijas spēlfilmā "Bedre" lomas atveido Dace Eversa, Indra Burkovska, Inese Kučinska, Aigars Vilims un Egons Dombrovskis. Viena no lomām uzticēta godalgotajai Polijas aktrisei Agatai Buzekai. Savukārt desmitgadīgā Markusa lomā iejuties jaunais aktieris Damirs Onackis.


Filmas radošajā komandā ir operators Gatis Grīnbergs, māksliniece Laura Dišlere, montāžas režisors Jussi Rautaniemi, producentes Kristele Pudane un Elīna Jozauska. Filmas mūzikas autors ir Valters Pūce, un tās ierakstā piedalījās "Sinfonietta Rīga" mūziķi un Rīgas Doma zēnu koris Māriņa Klišāna vadībā. Filmā skan arī dāņu komponistes Cecīlijas Marijas Noeras skaņdarbs "Ouvre".


Filma tapusi ar Nacionālā kino centra finansiālu atbalstu.