Lai arī šogad festivāls "Liepājas vasara" noris galvenokārt jaunajā koncertzālē "Lielais dzintars", divus kamermūzikas koncertus klausītāji tiek aicināti izbaudīt vasarīgajā "Promenade Hotel" Hika zālē.

Kā informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Vēvere, tādējādi tiek saglabāta tradīcija vasaras festivāla koncertus aizvadīt dažādās Liepājas koncertu norises vietās un cerot nākotnē tos rīkot arī atjaunotā brīvdabas koncertestrādē "Pūt, vējiņi!".

"Ņemot vērā, ka mūsu festivāls sakņojas Liepājas Simfoniskā orķestra leģendāro pirmskaru perioda vasaras koncertsezonu tradīcijā, ar lielu nepacietību gaidām iespēju atgriezties uz atjaunotas brīvdabas koncertskatuves Piejūras parkā – "Pūt, vējiņos!"," saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Jau šo trešdien, 20.jūlijā pulksten 19 Promenade Hotel Hika zālē muzicēs "Trio Like" – trīs jauni, talantīgi latviešu mūziķi – čelliste Dace Zālīte, pianiste Zane Volberga un sitaminstrumentālists Edgars Vaivods, kas klausītājiem piedāvās īpaši festivālam veidotu ambiciozu koncertprogrammu, kurā iekļauti Alfrēda Šnitkes un Filipa Glāsa skaņdarbi, Latvijā iepriekš neatskaņoti orģinālskaņdarbi šādam sastāvam un speciāli šim koncertam radītas skaņdarbu aranžijas. Kā stāsta paši mūziķi, "koncerts būtībā būs 20. un 21. gadsimta mūzikas neliels kaleidoskops, centīsimies lauzt stereotipu par šī laikmeta mūziku kā "tehnikas un trokšņu parādi"."

Īpaši šim notikumam komponists Rihards Zaļupe ir radījis opusu "Liepājas Trio", kas koncertā skanēs pirmo reizi.

Savukārt 3.augustā pulksten 19 Hika zālē būs iespēja dzirdēt vērā ņemamus panākumus guvušo Liepājas Stīgu kvartetu, kas izveidots jau 1998.gadā. Pa šo laiku tā sastāvs gan mainījies – šobrīd tajā muzicē Liepājas Simfoniskā orķestra pirmo un otro vijoļu grupu koncertmeistares – vijolnieces Līga Baltābola un Ginta Alžāne, altiste Zane Dziesma un čelliste Dina Puķīte. "Tā būs izcilu komponistu izcila mūzika – Mocarts, Haidns un mūsu pašu Jāzeps Vītols. Skaņdarbus izvēlējāmies tādus, lai tie sniegtu klausītājiem gaišas, viegli uztveramas, taču arī izsmalcināti gaumīgas mūzikas baudījumu," saka Līga Baltābola. Kā sola mūziķes: "Koncerta programma neatstās vienaldzīgu nevienu, kurš mūzikā meklē harmoniju un skaistumu."

Atgādinām, ka Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais festivāls "Liepājas vasara", kas šogad norisinās no 1.jūlija līdz 26.augustam, ir leģendārā vasaras simfoniskās mūzikas cikla garīgais mantinieks un turpinājums. Gadu desmitiem Liepājā, Jūras parka brīvdabas estrādē siltajās vasaras dienās liepājnieki un kūrviesi ar visām ģimenēm varēja baudīt simfoniskās mūzikas koncertus. Tālajā 1783.gadā šo iniciatīvu aizsācis toreizējais Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons. Pēdējos gados festivālā skanējuši tādi skaļi vārdi kā Giora Feidmans, Gidons Krēmers un "Kremerata Baltica", Avi Avitals, Tokiko Kato un vēl citi.

Informācija par šiem un citiem festivāla "Liepājas vasara" koncertiem atrodama www.liepajassimfoniskais.lv. Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.