Piejūras pilsētu literārā akadēmija (PPLA) aicina uz tiešsaistes nodarbību "Bestsellera formula", kurā gados jaunākā latviešu rakstniece Mērija Elizabete Kalniņa atklās grāmatizdošanas aizkulises, informē akadēmijas pārstāve Gunita Lagzdiņa-Skroderēna.

Tikšanās – trešdien, 29.martā, pulksten 18. Laipni gaidīti visi interesenti!
 
Latvijā pirmā romantiski erotiskā spriedzes trillera "Uguns un pulveris" (2022) tirāža tika izpārdota vien četru nedēļu laikā. Lielākā daļa grāmatas eksemplāru bija aizrunāti, vēl pirms romāns nonāca grāmatnīcu plauktos. Kas ir šāda panākuma atslēga, PPLA dalībniekiem atklās gados jaunākā latviešu rakstniece Mērija Elizabete Kalniņa (2000).

"Uguns un pulveris" ir autores otrais romāns. Debijas romāns "Sapnis par viņu un mūziklu", kuru Mērija sarakstīja, būdama vien 18 gadu jauna, iznāca 2021. gadā apgāda "Zvaigzne ABC" paspārnē kā izdevniecības romantisko romānu konkursa laureāts un ātri vien iekaroja lasītāju sirdis. Tomēr, rakstot otro romānu, autore izvēlējās iet citu, daudzuprāt, riskantu ceļu, proti, savu jauno veikumu izdot saviem spēkiem. Un risks attaisnojās. Erotiskā trillera "Uguns un pulveris" pirmā tirāža tika izpārdota rekordīsā laikā, un šā gada janvārī grāmata piedzīvoja papildtirāžu.

Mērija Elizabete studē Latvijas Universitātē jurisprudenci, un kriminālistika ir viņai tuva tēma. Ar sava jaunā romāna starpniecību viņa izvēlējusies aktualizēt tēmas, no kurām vairums sabiebrības vairās. Tā ir cilvēku tirdzniecība, prostitūcija, fiziskā un emocionālā vardarbība u.c.

Tiekoties ar PPLA dalībniekiem, autore sola dalīties pieredzē, vai un kā var nopelnīt ar pašizdošanu, kā arī atklās literatūras biznesa aizkulises un plusus un mīnusus, izdodot grāmatu izdevniecībā vai paša autora spēkiem. Lasītāji vērtē, ka autores izaugsme ir acīmredzama. No sapņainas romantikas līdz nopietnai, pārdomas raisošai lasāmvielai.

Pasākumam tiešsaistē var pieslēgties šeit:
https://us02web.zoom.us/j/83108326253?pwd=WGk0emlTdEJ0K1pwcHlKb0I0Uy95QT09 (ID: 831 0832 6253, parole: 563598).

Ja vēlies iesaistīties PPLA, raksti: gunita.skroderena@gmail.com, un saņemsi visu informāciju par gaidāmajām nodarbībām un pasākumiem. Visu nodarbību apmeklējums ir brīvprātīgs un bez maksas.

Visām PPLA aktivitātēm vari sekot arī kontā "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" portālā "Facebook", "Draugiem.lv", "Twitter" un nu arī "Instagram".