Publicitātes foto

Svētdien, 13. augustā pulksten 17 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē būs notikums – jubilejas svētku koncerts "Viļņu dziesma Latvijai". Divas brīnišķīgas Latvijas mākslinieces, ērģelniece Edīte Alpe un soprāns Ilona Bagele, 2023. gadā svin skaistu dzīves jubileju. Šis notikums arī ir galvenais iemesls, lai abas mūziķes atzīmētu to ar skaistu un skanīgu koncertprogrammu. Abas mākslinieces vieno sena pieredze – kopā atskaņotas dažādas koncertprogrammas, kuras labi raksturo gan Edītes Alpes, gan Ilonas Bageles radošo aicinājumu apvienot savā daiļradē gan klasisko, gan mūsdienu mūziku, portālam ziņo koncertcikla producents Gundars Venens.

Starp klasiskām ārijām un iemīļotām latviešu dziesmām, koncertu programmās aizvien ieskanas arī kaut kas no mūsdienu ritmiem, tango vai džeza noskaņām, kā arī atraktīvi solo skaņdarbi ērģelēm. Tandēms muzicējis Rīgas Doma baznīcā, Jūrmalas Dubultu baznīcā, Liepājas Trīsvienības baznīcā, "Latgales ērģeļu dienās" u.c.

Jubilejas koncertprogramma veltīta abu mākslinieču lielajai mīlestībai – Latvijai un latviešu mūzikai – dzīves viļņos vienmēr spēku tajās smeļot. Koncertā Liepājā pievienosies arī soprāns Annija Rozentāle.

Programmā iekļauti Romualda Jermaka, Marģera Zariņa, Jāņa Mediņa, Jāzepa Vītola, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula un Dzintras Kurmes skaņdarbi.