Trešdien 25. oktobrī pulksten 17 galerijā "Romas dārzs" ikviens aicināts uz ekskursiju ar izstādes "re->kur ir palicis mans laiks" autori Lindu Vilku. Tikšanās laikā būs iespēja dzirdēt padziļinātu stāstu par mākslas darbu tapšanas iemesliem, iekšējo un ārējo tematu apstrādes procesiem, kā arī par dažiem neplānotiem pavērsieniem. Māksliniece iepazīstinās ar stāstiem no personīgās pieredzes ar pašrefleksijas metožu piekopšanu, kā arī vietējiem Tārgales dokumentētajiem notikumiem un kopienu stiprināšanas paņēmieniem. Ekskursijas laikā iedrošināts uzdod jautājumus, kopīgi meklēt atbildes starp tekstuālajām frāzēm un izstādē sastopamajiem vēja zvaniem, informēja galerijas "Romas dārzs" pārstāvji.

Izstāde "Re->kur ir palicis mans laiks" ir kā atbilde uz jautājumiem, kuri mūžīgi tiek uzdoti katram māksliniekam: Bet ko tad tu īsti dari? Vai tev ir arī normāls darbs? Kāda tam vispār jēga? u.tml.

Izstādē aplūkojami pēdējos gados radītie darbi un tādas mākslinieci uzrunājošās tēmas, kā piemirsto nomaļu modināšana, koprade, dzimtas un pašrefleksijas izpausmes dažādu mediju risinājumos.

Izstāde "re->kur ir palicis mans laiks" ir arī refleksija par mākslinieka būtību un viņa uzdevumiem, kā arī to mijiedarbību ar sabiedrību. Ko sabiedrība sagaida no mākslinieka? Vai mākslinieka darbs ir kaut kā saprotami izmērams – laikā, materiālā, naudā, graudā?

Linda Vilka ir multidisciplināra māksliniece un stāstu veidotāja, kura mākslas izglītību apguvusi Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē un turpina studijas LMA profesionālajā doktorantūrā. Kā māksliniece Linda Vilka strādā ar atmiņu, tās fiksācijas nozīmīgumu un uzmanības piesaisti lauku teritorijām. Patreiz nozīmīgākie projekti radīti par dzimto Tārgales pagasta pusi, kur ienesti kopienas mākslas un vides kurēšanas aspekti laikmetīgās mākslas pieejamības vairošanai, kā arī ierastās lauku rutīnas nojaukšanai. Savus novērojumus izklāsta instalācijās, video darbos un performatīvās darbībās publiskajā vidē, tam visam cauri vijot tekstuālo formu – abstraktas un reizēm visai absurdas frāzes un rindas, kuras visbiežāk fiksētas no apkārtējās vides, cilvēkiem un izdzīvotajām situācijām. Nozīmīgākie darbi – Tārgales vēstniecības izveide, Tārgales mākslas rezidences eksperimenti, aizmirstā bāra atkal-atklāšana un citu laikmetīgo notikumu organizēšana pagasta teritorijā. Papildus tam, bieži nodarbojas ar jaunu aktivitāšu pakārtošanu zem "Rīgas Augstākās Galerijas", "Aknīstes Dārznieku asociācijas" un "Tārgales PartyPlannerz" nosaukumiem.

Piedalījusies grupas izstādēs un organizējusi dažādus laikmetīgos notikumus Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Beļģijā, Portugālē un citviet, bet līdz šim nozīmīgākās personālizstādes norisinājušās Latvijā un Nīderlandē. Piedalījusies rezidencēs Tīrkultūras Audiovizuālās vasaras galerijā, Aknīstes psihoneiroloģiskajā klīnikā, Balkānu sieviešu mākslinieču projektā Horvātijā.

Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts.