"Kas notiek ar dziesminieces Austras Pumpures dzīvokli, ko viņa atstāja Austras biedrībai? Vai tas stāv tukšs vai tur kaut kas notiek?" – šādus jautājumus portālam uzdeva kundzes no Austras Pumpures kādreiz vadītā ansambļa "Aspazijas".


Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, portāls irliepaja.lv sazinājās ar vienu no Austras biedrības valdes loceklēm Inesi Muižnieci.


Kā pastāstīja Muižniece, dzīvokli, kas atrodas daudzstāvu mājā Ugāles ielā, biedrība šobrīd nodevusi divu austrasbērnu – Dzintara un Lauras Vītolu rīcībā, kuri pret šo mītni izturas ar dziļu pietāti, ir to izremontējuši un maksā ik mēneša komunālos maksājumus, kas ir ap 180 eiro un kurus nosegt Austras biedrībai nebūtu pa spēkam. Vītoli dzīvoklī arī iekārtojuši nelielu ierakstu studiju, kuru pēc Muižnieces sacītā, izmanto arī Austras biedrība.


Portāls irliepja.lv jau rakstīja, ka mūža nogalē Austra Pumpure savu dzīvokli novēlēja Austras biedrībai un austrasbērniem. Dāvinājuma līgumā rakstīts: "Dzīvoklis tiek dāvināts ar mērķi izveidot Austras istabu, kur varētu sadziedāties, tikties austrasbērni, dzejnieki, citi dziesminieki, folkloristi un citi, kur varētu notikt ģitārspēles un folkloras nodarbības Austras skolā, kur varētu iegādāties notis ģitārspēlei, iepazīties ar Imanta Kalniņa rokrakstā rakstītajām notīm, dziesminieku kustības vēsturi, kā arī aplūkot Austrai dāvinātās gleznas, piemiņas lietas un grāmatas ar autogrāfiem," teikts biedrības mājaslapā.


Tā kā dzīvoklis atrodas tālu no Liepājas centra, piecstāvu dzīvojamajā ēkā un nav piemērots publiskām aktivitātēm, biedrība pieņēma lēmumu Austras istabu veidot pilsētas centrā.


Pašvaldībai izteiktie lūgumi ierādīt piemērotu telpu šādas istabas izveidei nevainagojās panākumiem,

taču izpalīdzēja uzņēmējs un Austras Pumpures draugs Ivars Kesenfelds, kurš Austras istabai mājvietu ierādīja savas mākslas galerijas "Romas dārzs" telpās, un nu tā atrodas pašā Liepājas centrā, Zivju ielā 3, teic Muižniece.


Austras istabā glabājas un ir apskatāma arī daļa no Austras Pumpures personīgajām lietām – ozolkoka skapis, ko biedrība restaurējusi, gleznas, fotogrāfijas, grāmatas, notis un citas lietas. Tur līdz brīdim, kad stājās spēkā "Covid-19" pandēmijas ierobežojumi, notika mēģinājumi, koncerti, viss, ko būtu gribējusi un darījusi pati Austra Pumpure.


Šobrīd, saistībā ar "Covid-19" ierobežojumiem, Austras istaba nav publiski pieejama, taču, tiklīdz galerija būs atvērta apmeklējumiem, pieejama būs arī Austras istaba.


Vairāk informācijas, sazinoties ar Inesi Muižnieci (mob.tālr. 26131435).