Latvijas Radioteātris iestudējis Svētā pāvesta Jāņa Pāvila II lugu "Mūsu Dieva brālis", kura pirmoreiz  Latvijas Radio 1 ēterā skanēs 24., 25. un 26.decembrī pulksten17.05.

Kā aģentūru LETA informēja Latvijas Radio pārstāve Ginta Subbota,"Mūsu Dieva brālis" ir dziļš, visaptverošs stāsts par cilvēku, kurš gribēja pasauli padarīt labāku, nevis cīnoties un lejot asinis, bet caur mīlestību un līdzcietību pret citiem cilvēkiem.
Lugas sižets ir Polijas sacelšanās dalībnieka, talantīgā gleznotāja Adama Hmeļovska biogrāfija. "Pasaule viņu iepazina kā Svēto Brāli Albertu – mūku, kurš nesavtīgi sevi veltīja, palīdzot slimniekiem un trūkumcietējiem. Šī ir luga par diviem aicinājumiem vienā cilvēkā – kalpot mākslai, sevi piepildot mīlestībā. Iemācīties pieņemt un mīlēt pat tos, kuri vainojami pasaules ļaunumā," skaidroja Subbota.

Radioteātra lugā galveno lomu ierunājis Jānis Paukštello. "Tā ir dīvaina lieta un sakritība – pagājušajā vasarā es biju paredzējis aizbraukt uz Vadovici Polijā – vietu, kur Jānis Pāvils II ir dzimis. Diemžēl brauciens šoreiz neizdevās, bet Jānis Pāvils II atnāca pie manis citādi - iespējā piedalīties viņa sarakstītās lugas ierakstā," norādīja Paukštello.

Ierakstos piedalījās pazīstami Liepājas, Valmieras un Rīgas teātru aktieri, tostarp Egons Dombrovskis, Uldis Siliņš, Dainis Porgants, Ģirts Krūmiņš, Marina Janaus, Jānis Skanis, Pēteris Liepiņš, Juris Gornavs, Māris Andersons, Juris Bartkevičs, Andris Morkānš, Tālivalds Lasmanis un citi.

Iestudējuma režisore ir Irēna Cērmane, skaņu režisore – Kristīne Zolotorenko, savukārt projekta vadītāja – Māra Eglīte. Iestudējumu atbalsta Borisa un Ināras Teterevu fonds.