Papildinot Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" 5 gadu jubilejas svinību programmu, piektdien, 30. oktobrī pulksten 18 un sestdien, 31.oktobrī pulksten 16 jeb stundu pirms katra koncerta, apmeklētāji aicināti apmeklēt pirmskoncerta lasījumu "Liepājas kultūras akvarelis. Ceļš mūzikā līdz Lielajam dzintaram", informē SIA "Lielais Dzintars" Sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Pētījumā par Liepājas mūzikas un radošās dzīves vēsturi un Liepājas Simfoniskā orķestra lomu tajā dalīsies Liepājas Universitātes pētnieces — profesore Ilze Valce un mākslas zinātņu doktore Vēsma Lēvalde. Ieeja pasākumā ir bez maksas, no 20. oktobra iepriekš saņemot ieejas karti koncertzāles informācijas centrā.

Līdz ar pirmo elpas vilcienu koncertzāle "Lielais dzintars" sasējusi ciešā pavedienā Liepāju, Latviju un pasauli. Pagātni, tagadni un nākotni. Koncertzāles 5 gadu jubilejas vakarā pētījumā par Liepājas mūzikas un radošās dzīves vēsturi un Liepājas Simfoniskā orķestra lomu tajā dalīsies Liepājas Universitātes pētnieces — profesore Ilze Valce un mākslas zinātņu doktore Vēsma Lēvalde.  

Profesionālās mūzikas dzīvei Liepājā ir senas saknes, un 1881.gads tiek uzskatīts par Liepājas Simfoniskā orķestra dibināšanas laiku tāpēc, ka pirmo reizi presē parādās atsauksmes par jaundibinātās filharmonijas orķestra koncertiem. Orķestra vēsture Liepājā ir savdabīga, jo tā vienmēr bijusi cieši saistīta ar citām daiļajām mākslām, īpaši ar teātri, kas ilgus gadus apvienoja mūziķus, dziedātājus, dejotājus un drāmas aktierus. Mākslu saplūsme Liepājā ir gluži dabiska gan senatnē, gan mūsdienās, jo arī mecenāti, kultūras dzīves organizatori un uzticīgākie sarīkojumu apmeklētāji bijuši ar dotībām un izpratni mūzikā, lai gan lielākoties strādāja lietišķās profesijās.

Kultūrtiecība liepājniekiem ir gēnos ierakstīta, un arī šodien aizvadīto gadsimtu spozmi likumsakarīgi turpina darbīgā un daudzveidīgā kultūras dzīve Liepājas dārgakmenī — koncertzālē "Lielais dzintars".

Ieeja pasākumā ir bez maksas, no 20.oktobra iepriekš saņemot ieejas karti koncertzāles informācijas centrā. Vietu rezervācijai aicinām sazināties ar klientu apkalpošanas daļu, rakstot uz e-pastu: info@lielaisdzintars.lv.

Pasākums notiks Kamerzālē. Ievērojot distanci, tiks nodrošinātas 86 personalizētas sēdvietas. Pasākuma laikā sejas aizsargmaska nav nepieciešama, organizatori aicina tās izmantot, atrodoties koncertzāles publiskajā zonā. Pasākuma norises ilgums: aptuveni 40 minūtes. Organizē: Lielais dzintars.

Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" svinīgie 5 gadu jubilejas koncerti notiks piektdien, 30.oktobrī pulksten 19 un sestdien, 31.oktobrī pulksten 17 Lielajā zālē. Biļetes uz koncertiem nopērkamas www.bilesuparadize.lv. Vairāk informācijas par 5 gadu jubilejas programmu lasāma: www.lielaisdzintars.lv.