Ceturtdien, 19.jūnijā, pulksten 19 Karostas manēžā, Zemgales ielā, tiks atvērts liepājnieces Katrīnas Rudzītes pirmais dzejoļu krājums „Saulesizplūdums”.

Atklāšanai nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā, pulcēšanās tik un tā manēžā, bet pēc tam pasākums turpināsies netālajā „Literatūras kombaina” kantorī!

„Neviens dzeju nelasa labāk par pašu autoru. Tāpēc deviņpadsmitajā deviņpadsmitos klausīsimies kā Katrīnas balss atver krājumu. Mūzikas vietā skanēs draugu balsis. Reiz manēžā jau notika dzejas lasījumi, kur katrs atnācējs tika aicināts nolasīt kādu savu tajā brīdī visuzrunājošāko dzejoli. Dzeja ir kā atmošanās, bet vasaras – tveices un ienākšanās laiks starp ziedoni un Dzejas dienām. Tāpēc aicinājums visiem satikties, klausīties un sarunāties valodā, kura ir vairāk nekā vārdi,” saka dzejniece, grāmatas izdevēja – „Literatūras kombains” – dibinātāja Andra Manfelde.

„Katrīnas Rudzītes dzeja cauraugusi pilsētu. Fiziski, garīgi, dvēseliski. Nenošķirami. Ne miņas no kokainas prātniecības. Tikai patiesas aizas un patiesi lidojumi. Un mīlestības piegarša visam,” saka dzejnieks un redaktors Jānis Rokpelnis.

Andra Manfelde: „Raksturot dzeju ir tikpat neiespējami, kā stāstīt par mūziku, tā jāpiedzīvo. „Tumsa ir vienīgais ceļš, kuru mēs protam izvēlēties.” Lasot tu ceļo no pusaudziski gotiskās tumsības ar iekaisušas krāsas akcentiem līdz pazemības tumsai, kurā „mīlestības vēstule nepabeigtā” vairs nedzeļ, bet apsedz un mierina. „Te viss ir sadziedēts”. Pirmā grāmata ir reizē noslēgums un sākums, dokuments, kas apliecina autora balsi, ar to mēs Katrīnu sveicam.”

Grāmatas vāka noformējumā izmantots gaisa pilota Gunāra Dukštes uzņemtais foto.

Grāmatas izdošanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla Fonds un Liepājas kultūras pārvalde.

16.jūnijā pulksten 19 Katrīnas grāmatas atvēršana paredzēta Rīgā, kafejnīcā „Trusis”.