Dailes teātrī aizvadītajā nedēļā, 13.decembrī, notika žurnālistes Līgas Blauas grāmatas "Indra Briķe – Dieva dota aktrise" atvēršana.

Vārdus "Indra Briķe ir Dieva dota aktrise" savulaik izteicis režisors Oļģerts Kroders, pie kura Liepājas teātra kursa audzēkne 15 gadu vecumā sāka savu aktrises karjeru.

"Grāmata ir ļoti personīgs stāsts par Indras Briķes aktrises un sievietes likteni. Par skatuves un dzīves drāmām. Par ceļu ar kāpumiem un kritumiem. Par sapņa piepildījumu, kurā bijis tik daudz sāpju," par grāmatu saka izdevējs – "Ievas stāsti".

Grāmatas atvēršanā no Liepājas klāt bija tikai fotomāksliniece Irina Tīre, kuras divi fotoattēli ar Indru Briķi – viņas pēdējā lomā Liepājas teātrī izrādē "Spēle pilī" un kopā ar savu mazo dēlēnu Jāni – arī iekļauti grāmatā.

"Grāmatas atvēršanā Indra atzina, ka Liepāja viņai ir tik ļoti mīļa, bet darba dēļ viņa tik reti uz turieni tiek. Tāpēc uzdāvināju viņai savu grāmatu "Liepāja grafikās" – varbūt aktrisei būs laika to atšķirt vaļā," pastāstīja Tīre. "Grāmatas "Indra Briķe ir Dieva dota aktrise" piedalījās arī Indras ilggadējais partneris Juris Bartkevičs, kurš Indru sauc par savu "mūža partneri", bet fragmentus no grāmatas lasīja Indras kolēģe Rēzija Kalniņa".

Grāmatas mākslinieks ir Arnis Martinelli, vāka noformējumam izmantota Jāņa Deinata fotogrāfija.

Indra Briķe dzimusi 1957.gada 29.decembrī Durbē, bet jau vidusskolas laikā pārcēlās uz dzīvi Liepājā. 1977. gadā Indra pabeidza Liepājas teātra 2. aktieru studiju un kļuva par Liepājas teātra štata aktrisi. Tieši Liepājas teātrī un režisora Krodera vadībā viņa kļuva par spožu teātra zvaigzni. Liepājā Indra spēlēja līdz pat 1992.gadam. Pēc Krodera aiziešanas uz Rīgu Indra Briķe piedalījās vairākās Jaunā Rīgas teātra izrādēs, bet kopš 1993. gada ir Dailes teātra aktrise.

Briķe bija pirmā aktrise, kurai tikai piešķirta pirms trim gadiem dibinātā Krodera balva. Spoži aktrise šogad iemirdzējās arī uz "Spēlmaņu nakts" skatuves, saņemot Gada aktrises balvu.

"Indrai Briķei ir ne tikai talants, bet arī kolosāla meistarība, un pati varbūt īsti nesaprot, cik viņa ir ārkārtīgi talantīga. Televīzijas raidījumā "Rampas ugunis" Andris Kivičs man pajautāja, kuru es uzskatu par visu laiku labāko latviešu aktrisi, un, ne mirkli nešauboties, nosaucu Indras Briķes vārdu," teikusi teātra kritiķe Silvija Radzobe.