Muzeju naktī, 19.maijā, Liepājas muzejā K. Ukstiņa ielā 7/9 pulksten 21 atklās ekspresizstādi „Liepāja aug!”.

Vairāk nekā 40 melnbaltās fotogrāfijās atainota daudzstāvu namu un tiltu celtniecība, ielu paplašināšana un ūdensvadu ierīkošana Liepājā no 1946. līdz 1984. gadam.

Vairums fotogrāfiju uzņemtas 20. gs. 60. gados, kad Liepājā notika aktīva daudzdzīvokļu namu celtniecība, tika uzbūvēts tilts pār kanālu un tirdzniecības nams „Kurzeme”. Pilsētas dzīvē tas bija intensīvas attīstības laiks, kad tika paplašinātas ielas, kā nozare paplašinājās rūpniecība. Iedzīvotāju vajadzībām tika būvēta Liepājā pirmā deviņstāvu dzīvojamā māja, un tai sekoja daudzas citas.

Fotogrāfijās redzami daudzdzīvokļu nami Vītolu ielā, pilsētas centrs, Jaunliepājas un DR mikrorajons. Tās ataino ne tikai namu korpusus un celtņus, bet – arī būvēs nodarbinātos vīrus un sievas.

Līdzās fotogrāfijām joprojām apskatāmas arī Valtera Uztiča (1914 – 1991) 20. gs. 60. gados tapušās eļļas gleznas ar līdzīgu tematiku: „Liepājas ūdensvads” un „Liepājas jaunceltnēs”.

Pēc izstādes atklāšanas Liepājas virtuālais kino muzejs piedāvā nostaļģisku ceļojumu pagātnē. Apmeklētājiem būs iespēja noskatīties padomju laikos populāros kino žurnālus „Padomju Latvija”, kuros rādīja iedvesmojošus sižetus arī par Liepājas izaugsmi.

Senākais kino sižets būs no 1948. gada, kas stāsta par pēckara Liepājas atjaunošanu un jauno dzīvojamo namu celtniecību. Turpinājuma būs dažādi kino sižeti no piecdesmitajiem, sešdesmitajiem un septiņdesmitajiem gadiem, kuros skatītāji redzēs toreiz aktuālus Liepājas dzīves mirkļus. Pēdējais sižets rādīs sižetu par laulību pils atklāšanu 1975.gada 1. novembrī. Kino žurnālu skatītājiem būs iespējams redzēt līdz 22.00.

Vakara turpinājumā muzeju nakts apmeklētāji aicināti uz jūras velšu degustāciju un diskotēku „Jūras ritmi”, kurā dīdžeju lomā iejutīsies Verners Bokums un Visvaldis Radelis.