Otrdien, 21.februārī pulksten 17 "Lielā dzintara" mākslas telpā "Civita Nova" atklās augsti novērtētā un starptautiski atzītā mākslinieka Egila Rozenberga gobelēnu izstādi "Refleksijas".

Mākslinieka radošā darbība pēdējos gados bijusi ļoti daudzveidīga. To iespaidojuši ceļojumi, radošās darbnīcas, padziļinātas vairāku valstu mākslas vēstures, arhitektūras un pilsētvides studijas. Personālizstādē Egils Rozenbergs skatītājiem gobelēnos un skicēs reprezentēs piecas savas daiļrades tēmas, informē SIA "Lielais Dzintars" sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

Pirmā – "Zīmes smiltīs" – tēma, kas mākslinieka daiļradei vijas cauri no 20.gadsimta 90.gadiem. Tās ierosmes meklējamas gadalaiku maiņā, jūras radītājās noskaņās un rakstos piejūras smiltīs. Darbi ir kā mākslinieka sarunas ar jūru, kurās Rozenbergs velk paralēles ar cilvēka dzīvi, izjūtām un emocijām.

Otra tematiskā loka nosaukums ir "Enģeļi un maskas" (eņģeļi kā maskas un maskas kā eņģeļi), ko iespaidojušas klasiskās mākslas vērtības – glezniecība un tēlniecība. Sižetiski abu vārdu duālā būtība un to iespējamais plašais interpretējums mākslinieku ieinteresēja pēc viņa ceļojuma uz Meksiku.

Savukārt, trešais darbu cikls saistīts ar Parīzi – tās ielās, namos un arhitektūras ritmos atrastajām noskaņām. Pilsētas kultūrvide un mākslas klātbūtne Rozenbergu iedvesmas meklējumos mudinājusi atgriezties vairākkārt.

Daļēji izstādē būs pārstāvēts iekšējo pārdomu atspoguļojošs cikls "Rētas". Tajā atklātas gan iekšējās dvēseles rētas, gan daudz dziļākas un vispārcilvēciskas rētas, ko cilvēcē, mākslā, kultūrā un dažādu valstu vēsturē ir atstājušas zīmes un notikumi no pagātnes. Skatītājs tiek uzrunāts un aicināts meditēt, ieiet citās dimensijās, iedomātos labirintos, sava veida asociatīvā ceļojumā.

Kā piektā tēma jāmin līdz šim mākslinieka daiļradē gobelēnos nerealizēta laikmeta tehnoloģisko inovāciju pārtapšana, kas metu veidā tiks izstādīta ar nosaukumu "Konversija". Tās pamatā ir iespaidi no augstām tehnoloģijām. Savstarpējā dialogā tā ir saruna ar skatītāju par to, kā šīs tehnoloģijas mūsdienu mākslinieka rokās refleksē un "pārtop" 21.gadsimta ornamentā.

Egils Rozenbergs (1948) kopš 1968.gada piedalījies neskaitāmi daudz vietēja un starptautiska mēroga izstādēs un projektos. Mākslinieks sarīkojis vērienīgas personālizstādes Latvijā, Zviedrijā, Dānijā, Ukrainā un citur. Atzītā tekstilmākslinieka darbi atrodas dažādu valstu muzejos un kolekcijās ASV, Kanādā, Francijā, Vācijā un cituviet. 2003.gadā mākslinieks apbalvots ar 4.šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.

Uz izstādes atklāšanu otrdien, 21.februārī pulksten 17 laipni aicināti visi interesenti. Izstāde 1.stāva mākslas telpā "Civita Nova" līdz 2017.gada 23.martam bez ieejas maksas būs skatāma koncertzāles darba laikā no 10 līdz 20, svētdienās no 10 līdz 15.