Trešdien, 16.septembrī,  pulksten 13 Liepājas muzejā viesosies Japānas Ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā V. E. Jasuhiro Kavaguči, lai klātesošos iepazīstinātu ar Japānu, tās kultūru un iespējām, ko izbaudīt Japānā, informē sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Japāna ir valsts, kas ir pārpildīta ar neaizmirstamu pieredzi. Japānā pieredzētais ir iespaidīgs stāsts, kas stimulē maņas, aizkustina līdz sirds dziļumiem un atstāj tādus iespaidus, ko grūti aizmirst vēl ilgi pēc atgriešanās mājās.

Tikšanās laikā būs iespēja uzzināt par skaistākajām Japānas vietām, kā arī iepazīties ar aktuālāko tūrisma informāciju, kas lieti noderēs, ja plānots kādu dienu šo zemi apmeklēt, kā arī tad, ja ir vēlēšanās uzzināt ko jaunu.

Latvijas un Japānas attiecības aizsākās jau 1919.gadā. Japāna bija viena no pirmajām valstīm, kas atzina tikko neatkarību ieguvušo Latviju. Japāna Latviju atzina de facto 1919.gada 10.janvārī, de iure – 1921.gada 26.janvārī. No 2019. gada 21.janvāra Japānas vēstniecību Latvijā vada ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Jasuhiro Kavaguči.

Jau vēstīts, ka Liepājas muzejā atklāta izstāde "Kabuki 歌舞伎. Japānas 19. gadsimta ukijo-e", parādot kabuki teātra aktieru attēlojumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijā esošajos Japānas Edo perioda krāsainajos kokgriezumos jeb ukijo-e.

Kabuki ir tradicionālā japāņu teātra forma, kas radās un attīstījās Edo laikmetā, un apvienoja sevī dziedāšanu, mūziku, deju un drāmu. Līdz ar nō un bunraku teātriem kabuki ir atzīts par vienu no Japānas trim galvenajām klasiskā teātra formām un ir iekļauts UNESCO nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā. Kabuki sākotnēji attīstījās kā teātris, kas pauda vidusšķiras jeb tirgotāju intereses, savas izrādes veidojot par sadzīviskām tēmām, vēsturiskiem notikumiem un morāli ētisko problēmu risināšanu. Kabuki teātra aktieru attēlojums bija vispieprasītākais ukijo-e mākslinieku un aktieru cienītāju vidū.

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana, kas var tikt izmantota publicitātes nolūkos.