Latvijā ir trīs tanki un ievērojams skaits pensionāru... Tā varētu sākties stāsts par piektdien Liepājā, bet pirms tam Rīgā, pirmizrādi piedzīvojušo latviešu aktierfilmu “Džimlai Rūdi Rallallā!”.

Filma, kuras scenārija autors un režisors ir bērnu grāmatu rakstnieks, studijas “Animācijas brigāde” režisors, kādreizējais Liepājas teātra aktieris un režisors Māris Putniņš, raisīja gan pamatīgus smieklus, gan gaišas skumjas, saņēma komplimentus, aplausus un arī pāmetumus (par valdības ķengāšanu). Bet, šķiet, tikai kritika filmu uzņēma ar nepatiku.

Bet, kā uzrunājot publiku sacīja Māris Putniņš, filmas stāsts nav par mūsu stulbo valdību un muļķīgo valsti, bet “vecīšiem”, par to, kas ir vecums un ko ar to iesākt.

Filmas žanrs varētu būt “latviešu humors”, taču ne šā vārda sliktākajā nozīmē. Savdabību filmai piešķir gan tās veidotāju izvēle visus varoņus saukt viņu īstajos vārdos, gan tas, ka neviens no vairāk nekā trīsdesmit varoņiem nav jaunāks par sešdesmit pieci, ka filmā nav galveno varoņu, nav kārtīgas mīlestības līnijas.

“Par tik mazu naudu tādu lērumu zvaigznes nevarētu dabūt nevienā citā valstī,” pirmizrādē pajokoja Māris Putniņš. Vairākas zvaigznes – kādreizējie Liepājas aktieri – Aivars Kalnarājs, Aina Karele, Jānis Kuplais – bija klāt arī filmas pirmizrādē.

Skatītāju zālē no viņu jaunākajiem Liepājas kolēģiem, šķiet, bija tikai Viktors Ellers, kurš neslēpa sajūsmu par “vecīšu” veikumu filmā.

Filmas sižets īsumā ir šāds: veco ļaužu pansionāta iemītnieki jūtas nevienam nevajadzīgi un traucējoši. Bet tad vienam no viņiem rodas traka ideja – atteikties no pensijām un doties brīvprātīgi armijā, glābjot finanšu krīzē nonākušo valsti un paši sevi no garlaicības. Tad tikai sākas! Netrūks pat līdzdalības NATO apvienotajos manevros (aktuāli!).

Filmā līdzdarbojas virkne agrāk publikas mīlētu, bet nu lielākoties režisoru aizmirsti aktieri: Ingrīda Andriņa, Ļevs Birmanis, Olga Dreģe, Baiba Indriksone, Ģirts Jakovļevs, Astrīda Kairiša, Aivars Kalnarājs, Aina Karele, Leons Krivāns, Antra Krūmiņa, Jānis Kuplais, Juris Laviņš, Visvaldis Lācis, Marks Lebedevs, Pēteris Liepiņš, Jānis Lībietis, Jānis Paukštello, Gunārs Placēns, Juris Pučka, Kaspars Pūce, Jakovs Rafalsons, Āris Rozentāls, Velta Skurstene, Tamāra Soboļeva, Velta Straume, Imbi Strenga, Juris Strenga, Irina Tomsone, Arno Upenieks, Andris Vītiņš, Juris Žagars, Mārtiņš Vilsons, Mārtiņš Egliens, Uldis Dumpis, Anita Kvāla, Rūdolfs Plēpis, kā arī īsts armijas cilvēks un gluži baudāms aktieris – Ziedonis Ločmelis.

Filmu Liepājā iespējams noskatīties kinoteātrī "Balle":
Svētdien, 6.aprīlī 14.20/18.40/20.50
Pirmdien, 7.aprīlī 17.20/21.40
Otrdien, 8.aprīlī 15.10/19.30
Trešdien, 9.aprīlī 17.20/21.40
Ceturtdien, 10.aprīlī 15.10/19.30