Trešdien, 24.janvārī, 73 gadu vecumā mūžībā devies kādreizējais Liepājas teātra aktieris un režisors, vēlāk studijas "Animācijas brigāde" režisors, komponists, mākslinieks un producents Māris Putniņš, sociālajā tīklā Facebook paziņojusi režisora meita Kate Šterna.


"Šodien ir bēdīga diena. Mans tētis, lieliskais, talantīgais, humorpilnais Māris Putniņš ir devies prom. Viņa vairs nav. Un tas ir tik dīvaini un sāpīgi. Man un visai ģimenei, bet viņam... Viņam, es ceru, izdosies nonākt tur, kur viņš gribēja doties, kad šīs durvis būs aizvērušas aiz viņa. Es mīlu tevi, tēti!" – savā Facebook profilā ierakstījusi Kate Šterna.


Māris Putniņš dzimis 1950. gada 20. jūlijā. Absolvējis Valsts Leļļu teātra aktieru studiju. Mācījies Valsts Mākslas akadēmijā un Liepājas Pedagoģijas institūtā. Laikā no 1973. gada līdz 1985. gadam strādājis Liepājas teātrī, kur atveidojis 69 lomas.  Pēc tam Rīgas Kinostudijas leļļu filmu studijā, bet 1991. gadā kļuva par animācijas filmu studijas "Animācijas brigāde" vadītāju un producentu.


Māris Putniņš sarakstījis grāmatas bērniem, rakstījis arī lugas, kas iestudētas teātrī "Kabata", Latvijas Leļļu teātrī, Rīgas Latviešu biedrības namā. Scenārija autors, mākslinieks, arī mūzikas autors un producents vairākām animācijas un spēlfilmām, tostarp seriāliem "Avārijas brigāde", "Munks un Lemijs", pilnmetrāžas animācijas filmai "Lielais Indriķis", kas arī nominēta "Lielajam  Kristapam", u. c. Režisors divām Liepājas teātra izrādēm "Ei, jūs tur!" (1977) un "Zemes valsība" (1981). Kopā ar Jāni Cimmermani režisors spēlfilmai "Džimlai Rūdi Rallallā" (2014).


2021.gadā Māris Putniņš iecelts Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieka kārtā, bet pērn viņam tika piešķirta VKKF Mūža stipendija.