Pirmdien, 16. martā, kopā bija pulcējusies kultūras projektu žūrija, lai izvērtētu iesniegtos pieteikumus.


Žūrijas priekšsēdētājs, Kultūras pārvaldes priekšsēdētāja vietnieks Nauris Lazdāns, vaicāts, vai ar koronavīrusu saistītā ārkārtējā situācija ietekmēs arī kultūras projektu konkursa žūrijas lēmumus, portālam irliepaja.lv sacīja, ka žūrija vērtējot arī šo aspektu.


Iesniegto projektu vidū gan neesot neviena tāda, kas būtu jāizslēdz tāpēc, ka norise bijusi plānota šobrīd noteiktā sarīkojumu moratorija laikā (līdz 14. aprīlim). Viens no iesniedzējiem, kam pasākums bijis paredzēts marta beigās, jau paguvis to pārcelt uz vēlāku laiku.


"Protams, vērtēsim, vai projekti ir realizējami, kāda ir reālā situācija," sacīja Lazdāns.

Žūrija arī pieņēmusi lēmumu iezīmēt piecus pieteikumus, kuriem no 60 000 eiro projektiem atvēlētās summas naudas tomēr nepietiek, bet kurus būtu vērts īstenot.


Šie pieteikumi paliks kā rezerve gadījumā, ja kāds no finansējumu saņēmušajiem projektiem kaut kādu iemeslu dēļ tomēr tiek atcelts.

Jau vēstīts, ka kultūras projektu konkursā kopumā iesniegti 65 projektu pieteikumi, kas pretendē uz 250 000 eiro lielu finansējumu. Kultūras pārvaldes rīcībā projektu finansēšanai ir 60 000 eiro, kas ir par 20 000 vairāk nekā gadu iepriekš.Viens projekts var saņemt no 1000 līdz 5000 eiro.


Projektus izvērtē komisija, kuras priekšsēdētājs ir Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks Nauris Lazdāns, savukārt komisijas locekļi ir –  koncertzāles "Lielais dzintars" valdes loceklis Timurs Tomsons, māksliniece Agnese Rudzīte, Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas attīstības pārvaldes stratēģiskās attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Aiga Kļaveniece, Liepājas Mūzikas, mākslas un Dizaina vidusskolas pasniedzējs un projektu vadītājs un VKKF Dizaina un arhitektūras nozares priekšsēdētājs Ivars Pilips-Matisons, SIA "Liepājas teātris" valdes locekle Eva Ciekurze, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne, literatūrzinātniece, filoloģijas doktore un  asociētā profesore Zanda Gūtmane un Liepājas Izglītības pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāja Linda Markus-Narvila.