Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs (TMKC) informē, ka pārdošanā jau pieejamas biļetes uz kora mūzikas koncertu "Tautasdziesma", kas 3.aprīlī izskanēs koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova". Koncerta programmā islandiešu un latviešu tautasdziesmu apdares.

Kā pastāstīja koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce, koncertā piedalīsies divi Latvijas kori – Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "INTIS" (diriģente Ilze Valce, kormeistare Hanna Cinovska) un Liepājas Universitātes sieviešu koris "Atbalss" (diriģentes Ilze Valce un Olga Blauzde), kā arī vieskolektīvs no Islandes – Reikjavīkas jauktais koris "Singfilaijo (diriģents Hilmārs Orns Aknarsons, kormeistare Iveta Liča).

"Singfilaijo" ir Rekjavikas jauktais koris, kas dibināts 2011.gadā un ir plaši pazīstams savā valstī. Kori dibināja entuziastu grupa, kas vēlējās izpildīt mūziku Hilmāra Orna Aknarsona vadībā, kas ir viens no Islandes pieredzējušākajiem un labākajiem kordiriģentiem, arī starptautiski pazīstams. "Singfilaijo" piedalās dažādos projektos un dzied dažādus mūzikas stilus - klasisko, etnisko, tautas, reliģisko un tradicionālo mūziku. Kora koncerti Islandē ir ļoti pieprasīti. Šobrīd korī dzied 70 dalībnieki un tā devīze ir "Dziedāt no sirds un ar prieku."

Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris "INTIS" dibināts 1987.gadā diriģentes Ilzes Valces vadībā. "INTIS" ir pirmais koris Liepājā pēc Latvijas Neatkarības atgūšanas, kas sevi pieteicis starptautiska mēroga konkursos, festivālos un koncertos, tālu nesot Liepājas vārdu pasaulē, popularizējot Liepājas un latviešu komponistu mūziku, izcīnot godalgotas vietas un atzinības nozīmīgos koru konkursos. Kora repertuārā ir latviešu un aizrobežu komponistu oriģinālmūzika, laikmetīgā un tautas mūzika.

Liepājas Universitātes sieviešu koris "Atbalss" dibināts 1959.gadā. Korī dzied LiepU studentes, tādēļ kora sastāvs nemitīgi mainās un ir mūžam jauns. Repertuārā ir tautasdziesmu apdares, kā arī latviešu un aizrobežu komponistu oriģināldziesmas. "Atbalss" sniedz koncertus gan Liepājas Universitātē, gan koncertzālēs un baznīcās visā Latvijā. Koris "Atbalss" ir vairāku starptautisku festivālu laureāts. Abi Liepājas kori "INTIS" un "Atbalss" ir arī Vispārējo latviešu Dziesmu svētku dalībnieki, kas šovasar kopā ar citiem Latvijas un ārvalstu latviešu diasporas koriem, svinēs Dziesmu svētku 150-gadi.

Biļetes uz koncertu "Tautasdziesma" var iegādāties SIA "Biļešu paradīze" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļetes cena 5 eiro, informē TMKC sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.