Ceturtdien, 18. maijā, Karostas kafejnīcā "Rietumkrasts" Andra Manfelde "mazdrusciņ pavēra vaļā" savu nesen klajā nākušo romānu "Virsnieku sievas".

Sievišķīga un sasārtusi rakstniece atklāja dažu grāmatas tapšanas noslēpumu, sākot ar to, ka romānā ievīta gan daļa pašas un vīra dzīves, gan Karostas vērojumi un karostnieku stāsti, beidzot ar to, ka tūdaļ klajā nāks grāmatas atkārtota tirāža ar dažiem "uzlabojumiem". Tomēr "nemeklējiet patiesību detaļās, bet jēgā," brīdināja romāna autore.

Andra Manfelde Karostā nodzīvojusi gandrīz piecus gadus, bet pēdējo reizi šeit bijusi pirms deviņiem mēnešiem.

"Karostā pavadīts ārkārtīgi īpašs laiks – stiprs, skaists, cietsirdīgs, ļauns..." – viņa neslēpa.

Romāns, kas autores vārdiem runājot "dzimis no viļņu spēka" – kamēr to raksnieku namā Ventspilī rakstījusi, jūrā allaž bijuši viļņi, vēsta par dzīvi Karostā pagājušā gadsimta 70. gados.  

Uz grāmatas atvēršanu bija aicināti arī cilvēki, kas ar saviem stāstiem palīdzējuši tai tapt.

"Kad romānu iztulkos krievu valodā, aicināšu vēl vairāk cilvēku." Pagaidām gan nav atradies neviens tulks, kurš uzņemtos šo darbu, atklāja grāmatas autore.

Ne viens vien no klātesošajiem jau bija romānu izlasījis. Monta Krafte atzina, "kamēr lasīju, ģimenei biju zudusi".

Rakstniece pastāstīja, ka šobrīd top grāmata bērniem "Kurš no mums lidos?", kuras darbība arī risinās Karostā.

Piektdien, 19.maijā, Andra Manfelde ar lekciju par vēsturiska romāna rakstīšanas mākslu uzstāsies Kurzemes Humanitārajā institūtā. Par to runājot, rakstniece pajokoja, ka viņai ir speciālā vidējā izglītība un pēc profesijas viņa ir tēlniece.

Andra Manfelde ir deviņu grāmatu autore. Vairāku literāro prēmiju laureāte. Pirmā grāmata ir autobiogrāfisks romāns "Adata" pēc kura motīviem uzvesta muzikālā izrāde ar tituldziesmu "Ja tu man esi".