Izstādes atklāšanā.


Otrdienas, 7.jūlija, pēcpusdienā galerijā "Romas dārzs" bija pulcējies kupls mākslas un tēlnieces Andas Poikānes un gleznotāja Edmunda Lūča draugu pulks. Iemesls bija gan divu izstāžu – Andas Poikānes "442 stundas" un Edmunda Lūča atcerei veltītās izstādes "Venēcija" atklāšana, gan, kā šķita, pandēmijas nogurdināto mākslinieku un mākslas draugu vēlme beidzot satikties.


Abas izstādes atklājot, prieku izteica gan atbalstītājas – Liepājas kultūras pārvaldes – vadītājs Juris Jirgens, gan galerijas vadītāja Astra Dzērve, gan izstādes iekārtotāja Margarita Budze un kuratore – Evelīna Vanaga, gan šonedēļ plenērā "Pilsēta un jūra" līdz matu galiem ienirušais gleznotājs Aivars Kleins. Viņš uz "Romas dārzu" bija atvedis visus plenēra dalībniekus un arī neaizmirsa atgādināt, ka tēlnieces un Lūča pirmā kopīgā izstāde Liepājā notikusi tieši Kleinu galerijā "Klints", bet Lūcis vairākus gadus bijis arī Liepājas plenēra dalībnieks, ko apliecinot arī viens viņa plenēra darbs pie sienas, "kaut kur Liepājas domes kabinetos".


Māksliniece Anda Poikāne, atklāšanas noslēgumā pievērsa uzmanību Lūča izstādes plakātam, kurā ir gleznas reprodukcija ar saules pielietu ainavu. It kā Venēciju, bet, ieskatoties rūpīgāk, blakus mākslinieka parakstam redzams nosaukums "Liepāja". Tā nu uz plakāta ir divi uzraksti – Venēcija un Liepāja. Un tepat, blakus, arī "Romas dārzs", ne velti vienai no izstādēm dots nosaukums "442 stundas", kas radies, veicot savdabīgu aprēķinu, proti, lai kājām no Liepājas "Romas dārza" nokļūtu Romā, ceļā būtu jāpavada 442 stundas. Roma, Venēcija, Liepāja – katram ir savs sapnis.


"Šie sapņi cilvēkiem ir, un tie mūs nes kā laiviņā. Esiet laimīgi ar tām laiviņām un sapņiem!" – izstāžu atklāšanas izskaņā aicināja māksliniece.


Andas Poikānes darbu apjomīgā ekspozīcija sniedzas pāri galerijas "Romas dārzs" izstāžu telpām, ar terakotas skulptūrām iznākot ārpusē, viesnīcas "Art Hotel Roma" iekšpagalmā, un, kā norādīja pati māksliniece, nav jābaidās, ka kādam bērnam sagribēsies apsēsties, piemēram, uz lauviņas muguras – to drīkst darīt!


Andas Poikānes skulptūras, sīkplastika, videodarbi, Edmunda Lūča gleznas, zīmējumi un filma "GOD", kas rādīta 55. Venēcijas mākslas biennālē "Personal Structures", galerijā "Romas dārzs" bez maksas apskatāmi līdz 26. septembrim.