Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra (TMKC) Tautas fotostudija "Fotast" aicina 20. maijā pulksten 18 uz tiešsaistes pandeļdiskusiju "Fokusā – Fotogrāfija". Diskusijas tēma – paralēles glezniecībā un fotogrāfijā, informē TMKC sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Diskusiju vadīs māksliniece Mētra Štelmahere, kas pastāstīs kā rada savas gleznainās fotogrāfijas. Māksliniece absolvējusi Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu, iegūstot foto dizainera kvalifikāciju un Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu. Mētra Štelmahere piedalās kopizstādēs kopš 2002.gada un arī šobrīd aktīvi darbojas gan glezniecībā, gan fotogrāfijā. Viņas smalkajiem darbiem raksturīga abu mākslu mijiedarbība.

Nozīmīgākās izstādes: fotogrāfiju personālizstāde "Bez nosaukuma" (2012.); "Mātes un meitas" (2013.); "Klusā daba.Portrets" Latgales vēstniecībā GORS (2016.); gleznu personālizstāde "Novembris" Jūrmalas pilsētas muzejā (2016.); foto portretu izstāde "Mēs atgriezāmies" (2017.); fotogrāfiju sērija "Substance" Līvānos "Mūsdienu mākslas galerijā" (2018.); gleznu izstāde "Pirmais sniegs" Rīgā (2018.).

Tiešsaistes cikls ir pērnajā gadā iesākto klātienes diskusiju turpinājums, kas "Covid–19" ierobežojumu dēļ pārcelts uz interneta vidi. Paneļdiskusiju cikla mērķis ir piedāvāt izaugsmes iespējas fotogrāfiem-amatieriem, mācoties no labākajiem nozares speciālistiem, pētot un analizējot fotogrāfijas vēsturisko vērtību sinerģiju mūsdienās, kompozīciju, fotografēšanas paņēmienus, cilvēka psiholoģiju attēla veidošanā un uztverē, kā arī celt fotogrāfiju kā vizuālās mākslas nozares sastāvdaļu arvien augstākā līmenī, dodot iespēju satikties nozares pārstāvjiem, diskutēt par aktuālām tēmām, rosināt domāt un meklēt jaunus risinājums

Tiešraide pieejama jebkuram interesentam bez maksas platformā ZOOM https://us02web.zoom.us/j/86225638011 no pulksten 18.00 līdz 20.00.